AKTUALITA: 1. ligové kolo pro mladší dorostenky - Přístupem a nasazením hráčky určitě nezklamaly

07.09.2020 08:25

Tak jsme se všichni dočkali. Prakticky po půl roce od doby, kdy byly přerušeny všechny soutěže uplynulé sezóny, zahájil tým mladšího dorostu sezónu novou, a to nově ve druhé lize. Když zvony odbíjely poledne sobotního dne, bylo ve sportovní hale Milana PROKEŠE zahájeno utkání proti velice kvalitnímu soupeři disponujícímu skvělou spojkovou řadou spolupracující s pivotem, který k nám zavítal z jihu Čech - Jiskra Třeboň. Bohužel třeboňské házenkářky k nám nepřivezly kapříky, ale skvělou střeleckou potenci. Brankovou přestřelku zahájily v úvodu utkání jihočešky, naše děvčata držela krok až do patnácté minuty. Od tohoto času se našim soupeřkám podařilo odskočit na rozdíl tří branek, který si udržely až do poločasové přestávky, a my odcházeli do šatny přesně s tímto mankem za stavu 18:21. V žádném případě jsme nehodili flintu do žita. Naše děvčata nechtěla prodat kůži lacino a v desáté minutě druhého dějství se jim dokonce podařilo srovnat krok na 26:26, ale Jiskry z Třeboně opět zatopily pod kotlem a dokonce nám odskočily až o pět branek. Naše házenkářky se opravdu rvaly až do konce utkání a v závěru jsme ještě musely dohrávat bez zraněné Kláry BLAHUTOVÉ, která si velice nešťastně podvrtla kotník. Bohužel na zvrat výsledku nám to nestačilo. Při závěrečném hvizdu rozhodčích svítil na světelné tabuli stejný tříbrankový rozdíl jak po prvním poločase a konečný stav stav utkání byl 34:37.

Dovolte mi pár slov závěrem. "Po zápase v šatně jsem nemohl udělat nic jiného než před našimi děvčaty smeknout pomyslný klobouček za příkladné nasazení a bojovnost. Měly velkou zásluhu na tom, že toto klání muselo všechny přihlížející bavit. Bohužel v momentech, kdy se nám to nejmíň hodilo, jsme neproměnily vyloženou šanci, anebo odevzdaly soupeři míč velice lacino po našich chybách, které nelze nazvat jinak než fatální. Ale toto a ještě další momenty z našeho výkonu si probereme při zítřejším hodnocení. Pro mě je velice cenný a důležitéý fakt, že jsme po šedesáti minutách mohli odejít z palubovky se vztyčenou hlavou, protože jsme opravdu odvedli maximum. Do Třeboně od nás letí ještě jednou gratulace, myslím, že tento tým patří k tomu nejlepším v republice, co v této kategorii je. V samotném závěru ještě jednou děkuji našim hráčkám, celému realizačnímu týmu a všem, kteří nás podporovali z hlediště.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Daniela KRÁLÍKOVÁ - 3, Natálie SOBOTÍKOVÁ, Klára MATĚJOVICOVÁ – 12/2, Anna BÍLÁ – 5, Klára BLAHUTOVÁ – 7/1, Claudia RAMPOVÁ – 3/1, Daniela MORÁVKOVÁ,  Kateřina VYSLOUŽILOVÁ - 4, Tereza JANDOVÁ.

Realizační tým: Vedoucí týmu - Lenka VOHÁNKOVÁ, Trenér - Jiří MARŠÍK, Asistent trenéra - Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf - Petra SOBOTÍKOVÁ.