AKTUALITA: Bojovné srdce našich mladých hráček ve stříbrném hávu

03.02.2020 18:26

Už ve čtvrtečním podvečeru 30.1.2020 se do našeho městečka začalo sjíždět házenkářské mládí z Čech a Moravy, aby zde odehrálo další ročník Pololetního turnaje 2020 v házené v kategorii žaček mladších a starších. V tomto článku se pro lepší přehlednost budu věnovat pouze kategorii mladší. TJ Sokol Písek „A“, TJ Sokol Písek „B“, TJ Slavoj Tachov, VŠ Plzeň, RHC Central Bohemian Region. S těmito pěti týmy se naše svěřenkyně utkaly dvoukolově v systému každý s každým vždy ve dvaceti minutách na jeden zápas. V prvním kole se našim hráčkám podařilo čtyřikrát zvítězit, byť dvakrát jen o jedinou branku, a to s VŠ Plzeň a Slavojem Tachov, kdy nám právě s Tachovem druhý bodík spadl do kapsy až po proměněném volném hodu po odehraném čase. Jediný tým, na který jsme nestačili, byl Písek „A“. Obhajoba postavení ve druhém kole nebyla jednoduchá, každý nám chtěl porážku vrátit, ale naše mladé házenkářky byly rozjeté, rvaly se jak lvy a své postavení po kole prvním se jim podařilo obhájit.                                                                                               

Dovolte mi pár slov závěrem: „že nakonec cinklo stříbro za zlatým Pískem „A“, je lichotivé, pro děvčata určitě radostné a pro mnohé asi hlavní hodnotící prvek. Ale věřte, že to není vůbec podstatné. Pro nás, kteří se výchově mladých házenkářek věnujeme, je nejdůležitější to, jak se dokáží na hřišti pohybovat, jestli hrají rychle, jestli využívají prostory, které mají, v jaké jsou kondici a jestli je to baví, jsou nadšené a k tomu kreativní, že jsou to ony samy, kdo tvoří hru. A hlavně to, jak na hřišti působí jako tým a jestli hra kterou předvádějí má nějakou hlavu a patu. To je to o co se snažíme. No a kdo se o víkendu do naší haly přišel podívat a bude upřímný, tak nám potvrdí, že právě k těmto cílům směřujeme. Jsem rád a děkuji děvčatům, že se dokázaly právě doma předvést v pozitivním světle. Hrály opravdu krásně. Možná právě tento turnaj, některým zatím nepřesvědčeným rodičům napověděl, jak je důležité a užitečné hrát zápasy a objíždět turnaje. Protože právě v těchto kláních se neustále učíme a zdokonalujeme, dovednosti naučené v tréninku, tak zvaně prověřujeme v praxi. A hlavně takovéto nasazení, které jsou naše hráčky schopné předvést v zápase hlavně v obraně, v tréninkové hře nikdy nedocílíte. Možná se jen malinko přiblížíte, ale ono to pořád není. Při slavnostním ukončení, si kromě stříbrných medailí pro celý tým, dokráčela naše Žaneta ŠANDOVÁ pro prasátko za nejtrestanější hráčku. No prostě i ona byla vidět. V samotném závěru už jen poděkuji všem našim hráčkám, které se o víkendu odprezentovaly, mým skvělým parťákům a všem, těm, kteří naše mladí podpořili z hlediště. Děkuji“.  

Seznam hráček, které o víkendu řádily na domácí palubovce: Eliška SOUKUPOVÁ a Kateřina JEŽKOVÁ – brankařky, Adéla NOVÁKOVÁ, Barbora SVÁTOVÁ, Evelína MARTÍNKOVÁ, Jana PUŽOVÁ, Kristýna MACHÁČKOVÁ, Linda BAŤKOVÁ, Markéta KONIGOVÁ, Nina SALAJKOVÁ, Romana BLAŽKOVÁ, Tereza GÁBOROVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ.

Vedoucí týmu: Alena SVÁTOVÁ. Trenéři: Jiří MARŠÍK a Irena SOUKUPOVÁ. Kustod: Petr SALAJKA.      

 Jiří MARŠÍK – trenér mládeže 

Fotogaleri ke stažení zde.