AKTUALITA: Cesta k Žákovské lize 2019/2020

20.10.2019 16:07

Prakticky po měsíční herní přestávce naskočily naše starší žákyně 6.10.19 na domácí palubovku, aby zde sehrály čtyři utkání v Plzeňské soutěži, do které jsme společně s Chebem přihlášeni, protože jsme v našem Karlovarském kraji jediný dva týmy. Naše první utkání s FK Hvězda Cheb, bylo první ze dvou utkáních, které rozhodnou o přímém postupujícím do celorepublikové soutěže Žákovské ligy. Bohužel i když jsem děvčatům kladl na srdce, že je to utkání jako každé jiné, že nejsou pod žádným tlakem, projevila se trošičku nervozita, ze které pramenilo značné množství chyb, které ambiciózní hráčky Chebu nemilosrdně trestaly. K tomu málo efektivní střelba, neproměnění čtyř sedmiček, slabá úspěšnost brankařek, a to je prostě moc negativ, které nám ani při veškeré snaze ve druhém poločase nedovolily zvrátit vývoj utkání a zaslouženě jsme padli o čtyři branky. Možnost nápravy budou mít naše děvčata ve druhém kvalifikačním utkání, které s Hvězdami z Chebu sehrajeme dne 16. 10. 2019 od 18,30 hod. V druhém nedělním duelu se nám do cesty postavily házenkářky z DHC Plzeň B.
K tomuto utkání už nastupují dvě nové hráčky, které rozšířily náš kádr Klára MATĚJOVICOVÁ a Sára HŘIVNOVÁ, které v nedávné době projevily zájem u nás trénovat a hrát a přestoupily k nám právě s Chebu. V tomto zápase jsme jasně dominujícím týmem a poměrně jasně vítězíme o třináct branek. S týmem HC Slavoj Tachov sehráváme vyrovnanou a bojovnou partii kdy jsme v závěru promarnili tříbrankové vedení a při závěrečném hvizdu jsme se rozešli remízou. V našem posledním nedělním klání opět proti Chebu, už se představujeme v jiném světle než na začátku turnaje. Děvčata z Chebu, už po výhře v prvním klání asi nenašli znovu patřičnou motivaci a nám naopak dá se říci vše vycházelo. Domů proto mohli naše hráčky odcházet spokojeni po vítězství o patnáct branek. Dovolte mi pár slov závěrem: „kdo se byl v neděli v naší hale na děvčata podívat, tak mi určitě potvrdí, že všechny naše holky odváděly na hřišti vždy maximum. Snažíme se hrát rychlou házenou, využívat pro naši hru maximální prostor hřiště, stále se učíme a zdokonalujeme. Chyb je ještě hodně, ale pokud půjde vše, tak jak má a budeme vycházet z tréninků, nebudou muset holky na hřišti tolik přemýšlet, plno pohybů a herních činností se zautomatizuje a počet chyb by měl klesat. Máme toho ještě hodně před sebou, na cestě, na které nás čeká ještě mnoho potu, dřiny a odříkání. Pevně věřím, že společně to zvládneme. Všechny naše nedělní zápasy z hlediště sledoval i trenér našeho „A“ týmu žen, pan Peter SABADKA. Pokud jsem měl možnost s ním prohodit pár slov, tak, mohu říci, že kvitoval především stoupající tendenci herního projevu našich hráček v průběhu dne. Potvrdil, že jsme na dobré cestě a pokud neuhneme, přinese nám trpělivost v přípravě určitě kýžené ovoce. Za neděli děkuji všem našim hráčkám, celému realizačnímu týmu a všem kteří se podíleli na organizaci a zdárném průběhu dne. No a za nás za všechny, všem, kteří si do haly našli cestu a podpořili nás v našem snažení. Děkujeme.
Sestava a počet vstřelených branek v průběhu dne: Andy BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Adéla KUNEŠOVÁ – 1, Daniela KRÁLIKOVÁ – 4, Natálie STREICHEROVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 6, Sára HŘIVNOVÁ – 5, Klára MATĚJOVICOVÁ – 15, Anna BÍLÁ – 13, Klára BLAHUTOVÁ – 15, Claudie RAMPOVÁ – 13, Daniela MORÁVKOVÁ – 3, Lucie PLACKOVÁ, Nikola ALAXINOVÁ – 2, Adéla PAVLÍKOVÁ – 3, Tereza JANDOVÁ.
Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.
Jiří MARŠÍK – trenér mládeže TJ Sokol Lázně Kynžvart

V odvetném utkání si starší žákyně TJ Sokola Lázní Kynžvart, vybojovaly přímý postup do Žákovské ligy, a to 16. 10. 2019 ve sportovní hale FK Hvězda Cheb. K utkání děvčata odjížděli s velkým odhodláním, nechat na hřišti maximum a o přímý postup se porvat až do konce. Věděli, jsme, že pokud se vyvarujeme chyb, kterých v prvním klání bylo z naší strany mnoho, budeme proměňovat nejen šance z dobrých střeleckých pozic, ale i sedmimetrové hody, a pokud pomůžou brankařky, nejsme bez šance. A to se právě včera potvrdilo. Opravdu ve všem co jsem výše vyjmenoval bylo z naší strany zlepšení a to nám pomohlo uspět na hřišti soupeře a zvítězit 18 : 11, po poločase 11 : 7. Utkání bylo vyrovnané, bojovné a tvrdé z obou stran. Já bych řekl, že asi rozhodujícím momentem bylo čtyřicet pět sekund v samotném závěru prvního poločasu, kdy se našim děvčatům podařilo vstřelit dvě branky při našem oslabení a tím do šaten odkráčet se čtyřbrankovým vedením. Pokračováním v důrazu především v obraně ve druhém poločase, jsme si vytvořili až devítibrankový náskok 18 : 9, a to do závěrečného hvizdu rozhodčích zbývalo ještě osm minut. Bohužel v těch už se nám nepodařilo skórovat i když šance byly a soupeř trestal ještě dvakrát. To už ale nijak neovlivnilo skutečnost, že nám tento výsledek zaručil přímý postup do Žákovské ligy, a tím jsme se vyhnuli dalším kvalifikačním utkáním. Dovolte mi pár slov závěrem: „zasvěcení vědí, že kádr našich starších žaček v Lázních Kynžvart nedávno rozšířily dvě hráčky ročníku 2005 Klára MATĚJOVICOVÁ a Sára HŘIVNOVÁ, které projevily zájem u nás trénovat a hrát a přišli právě z Chebu. I když se názory různily, vedení oddílu mi nechalo volnou ruku, a já jsem se rozhodl především, z úcty, k jejich bývalému trenérovi Petru PRAŽÁKOVI, který se jako drtivá většina všech trenérů házené věnuje svěřenkyním ve svém volném čase, a který patří k lidem kterých si já nesmírně vážím, a i vzhledem k těm samotným dvěma i našim hráčkám, tyto dvě inkriminované hráčky do prvního utkání u nás doma nenasazovat, prostě mi to přišlo v tu chvíli, tak nějak fér. Včera už jsem je ale do boje zasáhnout nechal. A to proto, že už za nás měli alespoň tři utkání odehrané, zatím mají vzornou tréninkovou docházku a prostě už jsou plnou a velice platnou součástí našeho týmu. Dalším důvodem byla i má zodpovědnost vůči hráčkám a oddílu pro který pracuji. Zodpovídám za přípravu a do té patří i to hrát kvalitní soutěž a tou právě Žákovská liga je a do které jsme se chtěli probojovat. Je mi jasné, že na tento počin se i nadále budou názory různit, ale já si za svým stojím, a nesu plnou zodpovědnost. Jsem rád, že nám to vyšlo. Chebským přeji úspěch v kvalifikaci a pevně věřím, že se v Žákovské lize potkáme, protože i jejich děvčata tam patří. Našim svěřenkyním děkuji za nasazení, bojovnost a chtíč po vítězství, který je včera na Chebské palubovce zdobil a gratuluji jim k postupu. Děkuji všem přihlížejícím z našich řad, ale i domácím fanouškům, za to že děvčata mohly hrát ve skvělé atmosféře. V neposlední řadě děkuji kolegům z realizačního týmu, za skvělou a bezchybnou spolupráci.

Sestava a počet vstřelených branek: Andy BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Adéla KUNEŠOVÁ – 1, Daniela KRÁLIKOVÁ – 1, Natálie STREICHEROVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 2, Sára HŘIVNOVÁ – 3/1, Klára MATĚJOVICOVÁ – 7/1, Anna BÍLÁ, Klára BLAHUTOVÁ – 3, Claudie RAMPOVÁ – 1, Daniela MORÁVKOVÁ, Nikola ALEXINOVÁ.

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.
Jiří MARŠÍK – trenér mládeže TJ Sokol Lázně Kynžvart