AKTUALITA: Co přináší Lázeňská školní liga?

23.02.2017 21:49

Šéftrenérům jednotlivých základních škol, kteří se účastní turnajů Lázeňské školní ligy miniházené, jsme položili tři zvědavé otázky:

1.       Co pro vás znamenal pojem "házená" dříve a co teď v návaznosti na zkušenosti s Lázeňskou školní ligou?

2.       Jak si stojí Lázeňská školní liga miniházené v oblíbenosti mezi konkurencí dalších školních sportovních soutěží?

3.       Jak hodnotíte spolupráci s TJ Sokol Lázně Kynžvart a organizaci turnajů?

 

Máte možnost si přečíst první dvě reakce:

 

Vladimíra Rychtrová, ZŠ Velká Hleďsebe

1) Překvapilo mě, že zvládnou hrát házenou i prvňáci. Děti hra opravdu baví. Velice oceňuji, když se hraje bez počítání branek. Myslela jsem si , že to nebude dětem vyhovovat, obzvlášť těm starším, ale zjistila jsem, že to nakonec neřeší a opravdu odcházejí s dobrým pocitem ze samotné hry. I nás učitele to nesvádí k honbě za výsledkem.


2) Házená rozhodně patří k těm oblíbeným.


3) Organizace turnajů je na dobré úrovni, předem jsou kvalitně připravené. Kladně hodnotím ocenění dětí medailemi a diplomy se jménem žáka. Spolupráci s TJ Sokol L. K. je velmi dobrá.

 

Miluše Hornáková, ZŠ Drmoul

1) Házenou jsem nikdy nehrála a seznámila jsem se s ní blíže až v souvislosti s Lázeňskou školní ligou. Nesetkala jsem se s ní ani ve školním prostředí a nevím o nikom, kdo by před založením Lázenské školní ligy házenou zařazoval do hodin TV. A do té doby než jsem házenou vyzkoušela ve výuce, bych ani nevěřila, že  může být pro děti tak zábavnou a atraktivní míčovou hrou směle konkurující fotbalu, vybíjené, florbalu atd.

 

2) Pro nás jako pro malou školu je Lázeňská školní liga miniházené výbornou šancí se bez obav zúčastnit sportovní soutěže. Nikdo neřeší umístění, všichni jsou vlastně vítězi a to děti(i mě) baví. Já se pak také snažím poslat na turnaje co nejvíce dětí bez ohledu na jejich sportovní výsledky a to se mi líbí.

 

3) Spolupráce s TJ Sokol Lázně Kynžvart je velmi dobrá, komunikace přes paní Radovou je bezproblémová a organizace turnajů je bezchybná.