AKTUALITA: Deset statečných starších žaček loupilo body v Milevsku

15.01.2020 13:05

Velké pohodlí a hodně prostoru mělo osm hráček a dvě brankařky v oddílovém autobuse Házené Kynžvart, který je v pátečním podvečeru odvážel na druhé kolo celorepublikové soutěže Žákovské ligy do Milevska. DHK Slavoj Žírovnice, TJ Sokol Karviná, TJ Sokol Písek a domácí HC Milevsko, přesně v tomto pořadí se tyto týmy v sobotu 11.1.20 postavily do cesty našemu mládí. Nejen to, že naše lavička nebyla ideálně zaplněna, ale i to, že jsme od druhého zápasu hráli vždy ob jeden zápas, zvýšilo náročnost na výkon a koncentraci našich hráček. Vždyť od zápasu k zápasu zbývalo nějakých 45 minut na krátké zregenerování, doplnění energie a tekutin a opětovné rozcvičení před dalším kláním. Klobouk dolu před našimi svěřenkyněmi, které to zvládly možná i nad očekávání. Dovolte mi pár slov k jednotlivým vystoupením našich děvčat v daných zápasech: „prakticky po týdnu, kdy jsme s Žírovnickými hráli na turnaji v Jindřichově Hradci a padli o čtyři branky, jsme to tentokráte my, kdo diriguje hru od začátku do konce, což vedlo k našemu cennému vítězství 18 : 10. Ano je pravda, že náš soupeř nebyl kompletní, ale i tak svou kvalitu stále měl a má. Hodně náročná byla cesta k úspěchu proti našemu druhému a pro nás neznámému soupeři z Karviné. O našem vítězství rozhodl šestibrankový náskok z prvního poločasu, ve druhém naši obranu Karvinské překonávaly především střelbou z dálky, protože naše děvčata prakticky zapomněla na přistupování. Naštěstí jsme dokázali vždy kontrovat a připsat si druhé cenné vítězství 25 : 20. Tým s velkou kvalitou a silným kádrem, kterým Sokolky z Písku bezesporu jsou se nám postavil do cesty v našem třetím zápase. Naše děvčata do utkání vlítla jak tajfun a dokázalA si vypracovat tříbrankové vedení, ale soupeř po time-outu trpělivě dotahoval a o poločase už vedl, byť o jedinou branku. Ve druhém dějství už opravdu nebyly síly na to vývoj utkání zvrátit, trápila nás pravá strana obrany, a i když se naše brankařka Andy BUCHTOVÁ blýskla několika skvělými zákroky, a i když naše hráčky nechaly na hřišti vše, pogratulovali jsme při závěrečném hvizdu rozhodčího našemu soupeři k vítezství 21 : 15. V posledním našem vystoupení proti nám na palubovce stojí domácí hráčky Milevska. Soupeř, který dokáže hodně potrápit, což už nám v září na turnaji v Hájích předvedl. Ale naše hráčky po vlažném rozjezdu, naštěstí včas zařazují vyšší rychlostní stupeň, díky kterému si připisují třetí vítězství tohoto dne 23 : 14. Věřte, že toto kolo pro nás nebylo jednoduché, každá z hráček, která v Milevsku byla, odvedla opravdu své maximum. V několika momentech se musely některé hodně kousnout a překonat sami sebe, protože v tu chvíli prostřídat prostě nebylo možné. Několikrát jsme byly nuceni změnit tempo hry a vydechnout při samotné hře. Tak to prostě bylo v ten moment nutné. Mě nezbývá nic jiného, než našim hráčkám jménem celého realizačního týmu poděkovat za přístup, pokoru a nasazení, což vedlo k tomu jak úspěšně tento náročný den zvládly. Poděkováni patří i těm, kteří se na nás do Milevska přijeli podívat a náš tým podpořit z hlediště. Poslední poděkování letí k pořadatelům, především k Míše VOLFOVÉ, za pohostinnost a vstřícnost, které se nám v Milevsku dostalo. Děkujeme.           

Sestava a počet vstřelených branek:

Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ - brankařky, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 2, Sára HŘIVNOVÁ – 7, Klára MATĚJOVICOVÁ – 19, Anna BÍLÁ – 11, Klára BLAHUTOVÁ – 23, Claudie RAMPOVÁ – 17, Daniela MORÁVKOVÁ – 1, Adéla PAVLÍKOVÁ – 1.                   

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže