AKTUALITA: Házená Kynžvart reprezentuje

18.01.2019 08:32

Zimní pauza je tradičně využívána k reprezentačním srazům a přípravám. Zatímco v televizi sledujeme MS mužů, bohužel bez účasti českého házenkářského týmu, v rámci kterého bylo možné shlédnout také medailonek Házené Kynžvart, naše vybrané házenkářky se účastní akcí pořádaných Reprezentační komisí Českého svazu házené.

 

V minulém týdnu absolvovaly talentované hráčky už třetí Specializovaný kemp sezóny. Vybrané házenkářky, mezi kterými nechyběla Bára Tesařová, působící na pozicích spojek, pivotek a brankářek se sešly minulý týden na Specializovaném kempu, kde se připravovaly pod vedením trenérů Kateřiny Keclíkové, Michala Červenky, Petera Sabadky a Lenky Černé. Více si přečtete zde.

 

Kristýna Königová je aktuálně na akci reprezentačního družstva České republiky dorostenek ČR (W_17), který probíhá v rámci kontrolního srazu při Kempu házenkářských nadějí v Nymburce. Další plánovanou akcí reprezentačního družstva dorostenek by měl být v termínu 18. - 24. března 2018 tréninkový kemp a mezinárodní turnaj.

Házenkářského kempu se navíc poprvé účastné také Šárka Kapusniaková! Celostátní kemp házenkářských nadějí je prvním stupněm výběru hráčů a hráček pro reprezentaci. Talentovaní hráči a hráčky jsou vybírání především na základě svých individuálních schopností a dovedností, ale i na základě svých tělesných parametrů. Tímto výběrem projde více než 300 chlapců a dívek. Jen ti nejlepší v budoucnu vytvoří základ dorosteneckého reprezentačního výběru. Kemp je však zároveň významnou akcí i pro trenéry, kde máme také svůj zástup v podobě Vladimíra Königa, kteří se jej v různých rolích aktivně zúčastňují a rozhodčí, kteří se zde připravují na výkonnostní postup. 

Na fotce s našimi hráčkami a trenér ještě z hráčky FK Hvězdy Cheb: Spálovská Petra, Mulačova Tereza a Tomanová Kristýna.