AKTUALITA: Hráčky starších žákyň poprvé v tomto složení, přesto velice dobře

23.09.2020 10:47

Ve sportovní hale v Tachově přivítaly v neděli 20.9.2020 domácí házenkářky kromě našeho mládí z Házené Kynžvart ještě tři týmy z DHC Plzeň, pod označením A, B a C. Právě zde byla zahájena oblastní soutěž pro starší žákyně řízená PKSH. V solidním čase 2 x 18 minut na zápas se všichni utkali v systému každý s každým.                                                               

Dovolte mi pár slov k průběhu hracího dne „Stejně jako dnes, tak i v článcích příštích, které se budou věnovat této soutěži, zde nebudeme rozebírat výsledky. Půjde nám především o to, aby hráčky do této kategorie patřící měly možnost se vyřádit proti svým vrstevnicím, protože již startují ve druhé lize mladšího dorostu a hráčky, které je doplňují z žaček mladších zde budou nabývat cenné herní zkušenosti. Právě včera se naše hráčky v takovém to složení představily na tachovské palubovce poprvé. A já si dovolím podotknout a všichni, kteří byli přítomni a sledovali vystoupení našich děvčat z hlediště, mi potvrdí, že si vše sedlo nadmíru dobře. Naše děvčata dobře bránila, hrála rychle, kreativně a ve všech čtyřech zápasech odvedla své maximum. Všechny zúčastněné dostaly adekvátní prostor ukázat své umění, neboť jsme prostřídávali plánovaně ne účelově dle vývoje skóre, o čemž svědčí i to, že se všechny do jedné dokázaly zapsat do střelecké listiny. Skóre pro nás v této soutěži opravdu, jak už jsem uvedl výše, nebude to podstatné. Tlak na děvčata přesto bude stejný, aby se vždy na hřišti snažila být lepší než soupeř, ale hlavně  aby všechny byly vždy připravené do bojů zasáhnout. Za včerejšek zejména našim mladým hráčkám patří velká pochvala a všem poděkování. Dále děkujeme všem, kteří nás i zde podpořili z hlediště, každá podpora je vítána a my si ji velice vážíme. Já osobně děkuji realizačnímu týmu, který odvádí opravdu skvělou práci“.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ – brankařka, Linda BAŤKOVÁ – 3, Anna BÍLÁ – 7, Klára BLAHUTOVÁ – 17, Tereza JANDOVÁ – 2, Kateřina JEŽKOVÁ – 1, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 5, Štěpánka KUFFNEROVÁ – 5, Daniela MORÁVKOVÁ – 4, Jana PUŽOVÁ – 8, Claudia RAMPOVÁ – 17, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 17, Žaneta ŠANDOVÁ – 2.  

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Kateřina VYSLOUŽILOVÁ.  

Fotogalerie ke stažení zde.

Online průběh utkání k nahlédnutí zde.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart