AKTUALITA: I. turnaj generací je minulostí, ať žije II. ročník 2020!

10.08.2019 16:02

V sobotu 3.8.2019 se uskutečnil ve sportovní hale Milana Prokeše I. ročník házenkářského turnaje generací. Plán byl jasný, sezvat na jeden den a jedno místo co nejvíce bývalých házenkářek TJ Sokol Lázně Kynžvart. Úkol to nebyl jednoduchý, většina má již svá vyvdaná příjmení a díky svým životním osudům se část rozprchla na všechny světové strany, proto přípravy byly tak trochu v říši nevědomosti a netrpělivého očekávání. Realita byla víc než skvělá! Do nové sportovní haly Milana Prokeše se sjelo více jak 60 hráček kynžvartské házené, které měly chuť vyzkoušet si jaké to je hrát na domácí půdě pěkně pod střechou a na "měkkém", nikoliv na asfaltu a v dešti:-) Hnacím motorem byla samozřejmě také možnost se po dlouhých letech potkat, popovídat si a zavzpomínat. A že bylo na co! Jednotlivé týmy spolu svého času trávily spoustu času, tréninky, zápasy, turnaje, soustředění a nekonečná řada zážitků, která v sobotu jako zázrakem ožívala.... Aby byl generační rozptyl úplný, jednotlivé týmy byly doplněny o současné hráčky jednotlivých zejména žákovských kategorií, kde se naskytla zejména možnost postavit se na hřiště v jednu chvíli se svou trenérkou. Pro naše děti další nezapomenutelný zážitek!

 

Turnaj byl odehrán za účasti pěti týmů pojmenovaných příznačně - dvacítky, třicítky, čtyřicítky I, čtyřicítky II a padesátky. Výsledky jednolivých utkání nebyly vůbec důležité stejně jako konečné pořadí. Nutno ale podotknout, že na hřišti bylo vidět, že házená zůstala všem v těle a i přes počáteční rozpaky byly nakonec všichni rádi, že se aspoň na chvíli vrátily na hřiště a užily si svou chvíli slávy! Do sportovní haly ten den našlo cestu také několik házenkářských trenérů a spousta diváků nejen z řad rodičů, ale také našich dětí a možná i vnoučat:-) Atmosféra byla uvolněná, fandilo se, povzbuzovalo a také obdivně tleskalo za předvedené výkony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Při příležitosti I. Turnaje generací se naskytla jedinečná příležitost poblahopřát ke krásným kulatinám Marušce Prokešové, která je s kynžvartskou házenou spjata víc než si umíme představit. Na asfaltovém hřišti v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart se nejenže nesčetněkrát postavila na hřiště a dala stovky golů, ale také se na něm v roce 1995 v rámci XX. ročníku Kynžvartského poháru provdala za syna zakladatele kynžvartské házené Jaroslava Prokeše! Ještě jednou gratulujeme a přeje vše nejlepší do další padesátky! A zase za rok na hřišti:-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohatá fotogalerie je k shlédnutí zde.