AKTUALITA: II. Turnaj generací proběhl 8.8.2020

12.08.2020 14:19

Sobota 8.8.2020 patřila ve sportovní hale Milana Prokeše druhému ročníku Turnaje generací v házené. Myšlenka vzniku této akce spatřila světlo světa v loňském roce po té co byla úspěšně realizována výstavba multifunkční sportovní haly v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart. Drtivá většina hráček kynžvartského házenkářského oddílu byla totiž v minulosti odchovaná na asfaltovém hřišti (dnes už to nevypadá ani jako pravda) a o domácí sportovní hale ani nesnila. Tak proč se na hřiště v podobě moderního sportovního povrchu po kratším i delším čase nevrátit? Šlo jen o to oprášit tenisky a společně zavzpomínat na všechno to krásné, co nám házená do života přinesla... Je to výzva! Je to pro mnohé strach... Ale je to hlavně zábava! O kondičku ani kdovíjaké sportovní výkony vůbec nešlo, i když je nutno dodat, že hráčky svým uměním dokazovaly, že to se prostě nezapomíná! Výsledky jsme sice počítaly, ale spíš jen tak ze soutěživosti a pro zábavu. Zlaté plaketky na památku si odnesly všichni účastníci včetně rozhodčích.

V letošním roce se nás bohužel sešlo o něco méně než vloni, a tak jsme do turnaje postavily jen tři týmy, které si zahrály dvoukolově. První dopolední kolo v herním čase 2 x 15 minut a druhou odpolední část jsme kvůli vedru zkrátili na 1 x 10 minut. První tým "DESÍTEK" tvořily zejména  aktuální mladší žákyně později doplněné o dvě hráčky starších žákyň. Druhý tým " TŘICÍTEK" byl poskládán z hráček, které si určitě ještě svůj poslední herní zápas dobře pamatují a bylo to na nich znát. Po zásluze tak letošní ročník Turnaje generací opanovaly. Třetí tým těch služebně nejstarších a nejzkušenějších nastoupil pod názvem "ČTYŘICÍTKY" doplněné o děti hráček tak, aby poznali kouzlo sounáležitosti jednoho týmu tvořeného jedinečně se svým rodičem - vzorem. S píšťalkou na hřišti nemohl chybět Edie Jaroslav Marz, kterému sekundoval Jiří Maršík.Děkujeme mužským zástupcům házenkářského umění, kteří naše řady rádi doplnili:-)

Kdo s námi byl, tak moc dobře ví... Tohle je prostě krásná nostalgie. I po těch letech nás to všechny baví, chceme vyhrát a chceme být u toho! Máme na co vzpomínat.

Děkujeme všem, kteří s  námi sobotní den a večer strávili, bylo to opět nezapomenutelné.Věříme, že příští rok se sejdeme ve větším počtu.

Fotogalerie je k shlédnutí zde. Bude ještě průběžně doplňována.