AKTUALITA: Jak se nám dařilo o víkendu

16.10.2017 21:35

Do slova a do písmene máme za sebou úspěšný, pestrý, házenkářský maraton! Klobouk dolů před trenéry, kteří věnují dětem tolik svého volného času! Jsme hrdí, že jste naší součástí a vaší práce si velmi vážíme!!! Díky vám všem!

Přípravka v sobotu zavítala na svůj druhý soutěžní turnaj této sezony tentokrát do sportovní haly DHC Plzeň. Konečně prostředí, které odpovídá tomu co děláme v našich těžkých podmínkách, a tak se všichni mohli soustředit jen na hru samotnou. Věřte, že práce s těmi nejmenšími je hodně těžká, ale o to sladší je pak odměna v podání chuti a odvahy hráček v každém dalším odehraném zápase. Naše hra zdaleka není házenou, ale skvělou zábavou pro ty nejmenší, které se učí lásce k sportu, všestrannosti a kolektivnímu myšlení. Trenérská trojice Lucka, Terka a Míla odjížděly z Plzně spokojené a plné dojmů a elánu do dalších tréninků.

Pro mladší žákyně byl tento víkend více než nabitý - v sobotu soutěžní turnaj PKSH v Chebu a v neděli domácí soutěžní turnaj UKSH hraný ve sportovní hale ve Františkových Lázních. I tak děkujeme všem příznivcům, kteří si do haly našli cestu, za podporu a věříme, že již brzy se nebudeme muset za domácími zápasy vydávat do okolních měst. Je vidět, že tým mladších žákyň, tentokrát vedený Aničkou a Petrem, si jde za svým! Děvčata praktikují tvrdší obranu, avšak v rámci akceptovatelných mezích, a v útočné fázi je snaha rozložit síly na všechny rovnoměrně. Tomu odpovídá i pravidelné střídání všech hráček, což umožňuje každé posouvat se dál. Někdo teprve sbírá odvahu a síly a vlastně i své začátečnické zkušenosti, ale všichni jsou jeden tým co táhne za jeden provaz! Je radost se dívat na to jak hráčsky rostou!

Stejně tak i starší žákyně měly naordinované tento víkend oba hrací dny. V sobotu velmi těžký turnaj PKSH, kde se rozhodovalo o přímých postupujících do celostátní nadstavbové soutěže Žákovské ligy. A klaplo to podle našich představ! Děvčata tak čeká nabitá jarní sezona dost náročná na cestování, ale plná kvalitních utkání, které jsou již jen předstupínkem do dorostenecké ligy. V neděli se starší žákyně společně s mladšími zúčastnily společného domácího soutěžního turnaje ve Františkových Lázních. Tento tým složený pouze z deseti hráček, hraje velmi hezkou rychlou házenou, která je založená na poctivé obraně, s důrazem na rychlý útok a následnou druhou vlnu. Děvčata v sobě mají neskutečnou vnitřní sílu a energii, i když v posledním nedělním zápase pravděpodobně už bylo velmi těžké vydolovat ze sebe maximum. Trenérská trojice Vláďa, Vašek a Honza mají být právem na co pyšní, jejich děvčata rostou do osobností a je skvělé, že my jsme při tom!

Mladší dorostenky hájící barvy HC Plzeň v 2. dorostenecké lize zaznamenaly konečně první výhru. Na palubovce TJ turnov zvítězily přesvědčivým skore 14:22. Podle slov trenéra bylo utkání nepohledné a nervózní, celý zápas tým držel rozdíl pěti branek, a tak první body do tabulky máme. Děvčata výhru už potřebovala a doufáme, že to nebudou jediné podzimní body. Anička do golového účtu přispěla 3 brankami a Peťa dvěmi. Gratulujeme!

Starší dorostenka Bára Tesařová se svým týmem DHK Baník Most uhájila dosavadní neporazitelnost v 1. starší dorostenecké lize a na domácí půdě jednoznačně přehrála tým Házená Jindřichův Hradec 33:18. Bára tentokrát přispěla jednou brankou. V utkání nastoupila i Verča Dvořáková hrající již za seniorský tým Černých andělů a i ona zaznamenala jeden gol. Ještě před tím však Verča stihla odehrát vítězné středeční utkání MOL ligy žen v Hodoníně, které znamenalo pro mostecké povinnou výhru 29:35 a vítězné utkání EHF cup v Holandsku.