AKTUALITA: Jak se nám dařilo o víkendu?

25.10.2017 17:05

Mini a mladší žákyně o uplynulém víkendu absolvovaly nesoutěžní turnaj Tachovský dortík, který byl odehrán v nedalekém Tachově. Turnaj byl obsazen zejména týmy, které nespadají do naší oblasti, proto měření sil bylo pro naše dva týmy cennou zkušeností. Minižákyně z celkového počtu 8 týmů obsadily 7. místo. Mladší žákyně ze stejného počtu týmů skončily na 5. příčce.

Jak turnaj vypadal očima trenérky minižákyň Irči Soukupové? "Na první tři zápasy jsme nastoupily v plném nasazením, holky hrály úžasně! Bylo vidět, že chtějí vyhrát, zkoušely akce, které jsme pilovaly na tréninku, zapojovaly do hry křídla, hrály opravdu disciplovaně, bez velkého množství technických chyb. I střelba na bránu byla uspokojující, ale bohužel postupem času a s dalšími zápasy jsme se výkonostně propadaly. Děvčata začala dělat spoustu technických chyb, přestaly jsme střílet. Navíc v posledním zápase křídla nedostaly míč vůbec do ruky a na druhé straně v obraně jsme úplně propadly......totální ztráta koncentrace i bojovnosti..... Znamená to jediné, je to daň čisté herní nevyzrálosti!!!!!" Což ale není žádná katastrofa. Děvčata jsou teprve na začátku a mají spoustu času a věříme, že bude i dostatek herního prostoru, abychom postupem času dokázali tento nešvar odbourat.

Výkon mladších žákyň zhodnotila trenérka Lenka Vohanková: "Děvčata předvedla, že se svou tvrdší obranou dokážou potrápit i těžší soupeře a šla do těchto zápasů na maximum. Trošičku nám chyběla soustředěnost v útoku, ale přesto děvčata dokázala překvapit a nastřílet slušný počet gólů. V rámci individuálních statistik na třetím místě mezi nejúspěšnějšími střelkyněmi se objevila Kristýna Čučelová s 20 vstřelenými brankami. Pozadu nezůstala ani Anička Bíla, Klárka Blahutová a Cladie Rampová, které byly každá střelecky úspěšná 9x."

Mladší dorostenky nastupující v 2. dorostenecké lize za tým HC Plzeň v plzeňském derby porazil SVŠ Slavia Plzeň 27:22. Vítězství si pojistila děvčata vysokým náskokem už v prvním poločasu, i když soupeřky bojovaly o lepší výsledek až do konce utkání. K utkání řekl trenér Petr Klesa: „Z utkání jsem měl trochu obavy, derby jsou vždy nevyzpytatelné. Povedlo se nám hned v začátku utkání odskočit až na devět gólů a náskok jsme kontrolovali celý zápas. Druhá polovina utkání byla náročnější, Slavia na nás vysunula osobní obranu. Utkání jsme ale dovedli do vítězného konce a připsali si tak dva body do tabulky.“ Nás velmi těší, že zástupkyně našeho oddílu vstřelily do soupeřovy branky víc jak polovinu gólů - Markéta Polívková 3, Kristýna Hejkalová 5, Peta Kusíková 2 a Anička Petrášková 4. Super výkon a jen tak dál!

Starší dorostenky hájící barvy DHK Baník Most o víkendu absolvovaly mistrovské utkání 1. starší dorostenecké ligy na půdě Slavoj Žirovnice, jejichž tým hravě rozstřílely 14:44. Tři branky zaznamenala Veronika Dvořáková a tři Bára Tesařová!

Veronika Dvořáková nastoupila také k odvetnému utkání Evropského házenkářského poháru, kde Černí andělé potvrdili své vítězství z Holandska a tým Morrenhof Jansen Dalfsen podruhé porazili, tentokrát skorem 28:20. Veronika přispěla třemi úspěšnými střelami. Dalším soupeřem pak bude seniorskému ženskému týmu DHK Baník Most ruský Zvezda Zvenigorod.