AKTUALITA: Jak se nám dařilo o víkendu?

07.11.2017 13:41

Tým přípravky alias družstvo "Kelišek" vyrazilo v sobotu 4.11.17 s nadšením na svůj další turnaj tentokrát do Rokycan. Je obdivuhodné s jakým entuziasmem děti ke hře přistupují, i když většina golů zatím padá do naší sítě:-) Během pěti zápasů bylo dost času na vystřídání všech hráček v poli i v brance, tak aby si každý užil své. Je vidět, že házená byť ve zmenšené podobě není jednoduchý sport, je nutné spojit rychlost, obratnost, sílu a odvahu a navíc také hlavu. Máme zatím trochu problém zareagovat na změnu obrana / útok, drhne technika přihrávek, ale statečně vše vyvažujeme radostí a odvahou, se kterou k utkáním všichni přistupujeme. Během turnaje je pro trenérskou čtveřici Dáda, Terka, Lucka a Míla důležitý prostor na společnou debatu o dalším vývoji tréninků. Do konce roku nás čeká ještě jeden turnaj, takže cíl je na dohled.

Mladší a starší žákyně absolvovaly společný soutěžní turnaj UKSH v Ústí nad Labem. Mladší žačky se hned v prvním zápase utkaly s nováčkem soutěže Bílinou, a tak nastoupili bez svých tradičních střeleckých opor. Po velmi pomalém rozjezdu však děvčata ukázala, že se dokáží prosadit střelecky i ostatní hráčky. V dalších zápasech už nastupovala děvčata v plném nasazení, stále se však ukazuje, že osobní obrana nám dělá ještě trochu problémy. O to více jsou pak aktivnější při klasické hře, kde se snaží prosazovat jak střelbou z dálky, tak i při různých kombinacích se zakončením na šestce. Starší žákyně mají aktuálně potvrzenou svou účast v celostátní soutěži Žákovské ligy starších žaček, které se účastní dalších 23 družstev. Každý soutěžní turnaj s již velmi dobře známými soupeři je tak pro ně jistě důležitou přípravou pro další stupínek jejich házenkářské kariéry.

Mladší dorostenky v týmu HC Plzeň mají za sebou další vítězné domácí utkání tentokrát proti TJ Sokol Bělá. Konečný výsledek 28:22 posunul děvčata do první poloviny tabulky a s 6 body zaujímají 5. místo. Naše děvčata se na výsledku podílela také gólově: Markéta 3, Kristýna a Péťa po 1.

Starší dorostenky v týmu DHK Baník Most si udržely svou dosavadní neporazitelnost a na půdě DHC Slavia Praha zvítězily 32:18. Bára tentokrát neskórovala, Veronika si připsala 1 gól. Druhé místo v tabulce po aktuálně vedoucím celku DHC Plzeň zaujímají jen díky jednomu chybějícímu zápasu.

Díky všem ochotným rodičům za podporu, pomoc při doprovodu a v nepodlední řadě kloubouk dolů před našimi fanoušky:-) Bez vás by to nešlo!!!