AKTUALITA: Jak se nám dařilo o víkendu

20.11.2017 12:52

Minižákyně se ve velkém početném složení vydaly na nesoutěžní turnaj Pramínek cup 2017 do Pardubic. Zážitky, emoce, zkušenosti a další krok k velké házené za námi! A jaké dojmy zanechal turnaj na hlavní trenérce Irče Soukupové?

"Shrnout turnaj v Pardubicích"Pramínek 2017" pár věty snad ani nejde, ale můžu říci a nebudu lhát, za všechny trenéry, co jsme tam byli, že to byl jeden z nejemotivnějších turnajů co naše skoro nejmladší děvčata zatím zažila. Viděli jsme slzičky zklamání (i my trenéři jsme drželi slzy na krajíčku), kdy jsme po velkém boji prohráli o jedinou branku vstřelenou v posledních vteřinách utkání a na druhé straně několikrát obrovskou radost a výkřiků radosti+oči plné štěstí, což děvčata ještě moc neokusila a to jsou konečně ty správné emoce, co nám ten krásný sport přináší. Děvčata opravdu bojovaly a konečně za to byly odměněni vítězstvím, byť jen v pár zápasech, ale pro nás to bylo nejdůležitější z celého turnaje. Plno holek, co začaly s házenou později (minulý rok nebo letos), nás zápas od zápasu čím dál víc překvapovaly. Plno vybojovaných sedmimetrových hodů, góly jak ze spojek tak z křídel, to všechno jsou pro nás velmi dobré signály do budoucna! Musím se ještě zmínit o obranné činnosti, kde už jsme také plno věcí pochopily a bylo to konečně vidět. Organizátoři v Pardubicích připravili krásný vyrovnaný turnaj MINI, a za to a za vše kolem turnaje (ubytování, jídlo...) moooc děkujeme! Trenéři MINI Kynžvart."

Konečné pořadí turnaje: 1. Astra Praha, 2. DHC Slavia Praha, 3. Sokol Písek 4. Sokol Kobylisy Praha II 5. HK Ivančice, 6. HC Háje Praha, 7. Sokol Poruba, 8. TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "B", 9. Handball Club Milevsko, 10. TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart "A", 11. DHK Pardubice, 12. DHK Slavoj Žirovnice

Po slovech plných emocích už jen krátce k našim dorostenkám. Tentokrát tři naše mladší dorostenky hájící barvy týmu HC Plzeň čekal v 2. mladší dorostenecké lize v neděli 19.11.17 soupeř z Pardubic, který se aktuálně pohybuje ve středu tabulky. Bohužel tentokrát děvčata domů dva body nepřivezla, UTKÁNÍ SKONČILO PROHROU 15:25. Dvakrát se do tabulky střelkyň zapsala Anička, jednou Kristýna.

Starší dorostenky DHK Baník Most, za které tentokrát nastoupila pouze Bára Tesařová, v přímém souboji o první příčku v podzimní části tabulky bohužel na půdě DHC Plzeň také neuspěla. Výsledek 13:15 není poločasový, ale je to skutečně konečné skore tohoto zápasu, ve kterém se Barča bohužel střelecky neprosadila.

Špičkou na ledovci zůstává Veronika Dvořáková a nedělní vítězné utkání seniorského týmu žen DHK Baník Most v odvetě EHF cup proti týmu Zvezdu Zvenigorod. Konečné skore 33:22 zajišťuje Černým andělům postup do jarní části této soutěže. Podívejte se na jejich další soupeře: