AKTUALITA: Jak se nám dařilo o víkendu?

17.01.2018 09:56

Starší žákyně nastoupily v novém roce do své přípravy hodně z ostra. První lednový víkend strávily na kvalitně obsazeném turnaji v Třeboni, kde v první části turnaje vyhrály svou skupinu. V rámci nadstavby turnajového systému však následně přišla prohra s Jindřichovým Hradcem, 2. týmem z druhé skupiny, kde jedním z důležitých momentů byly dvě neproměněné sedmičky na konci utkání. V následujícím souboji o 3. místo jsme také na vítezství nedosáhly a vzájemný souboj s týmem pražského Sokola Vršovice skončil v náš neprospěch. V tomto utkání svou roli zahrála jistě únava hráček, která se na týmu projevuje důsledkem náročného programu starších žákyň, které se intenzivně připravují na svůj přechod do dorostenecké kategorie.

Hned následující víkend se představil tým starších žákyň na neméně náročném turnaji celorepublikové soutěže Žákovská liga, který byl tentokrát hrán v "domácím" prostředí sportovní haly ve Františkových Lázní. Los určil do čtyřčlenné skupiny velmi vyrovnané týmy - kromě našeho družstva také DHK Baník Most, Sokol Vršovice Praha a HC Háje Praha. Na úvod turnaje jsme si poradily s tradičním mosteckým rivalem 25:22, přestože poločasové skore utkání bylo v náš neprospěch 14:16. Pohled do zápisu jasně deklaruje velké pozitivum, a to že o gólový účet se posatralo hned 7 hráček v čele s Terezou Michalcovou. Po krátké pauze následoval smolný zápas s týmem HC Háje Praha, kdy se skore přelévalo celou dobu utkání z jedné strany za druhou, což dokazuje poločasový stav 11:11. Konečné skore 19:20 však vyznělo v náš neprospěch a z utkání jsme odešly bez bodu. Střelkyním opět vévodila Tereza Michalcová spolu s Kristýnou Königovou. Při třetím odpoledním utkání v poločase opět svítil na tabuli nerozhodný stav 7:7, druhý poločas byl na goly již o něco štědřejší, ovšem úspěšnější byly naše pražské soupeřky, a tak jsme turnaj zakončily prohrou 17:20. Konečný pohled do tabulky dlouhodobé soutěže najdete zde. Tereza Michalcová se drží v první desítce nejúspěšnějších střelkyň a dělí se o druhé a třetí místo v tabulce nejúspěšnějších exekutorů 7m hodů.

Tým našich starších žákyň předvádí velmi pohlednou a rychlou házenou. Její moderní pojetí šetří zdraví všech hráček, ale je také velmi fyzicky náročné. Bohužel tento tým nedisponuje tak početnou lavičkou, aby se únava na hráčkách projevila až následně, ale logicky síly v průběhu dne dochází. Trenérská dvojice Vláďa König a Vašek Rampa stejně tak jako celý tým si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předvedené výkony. Věříme, že početné divácké osazenstvo bylo s předvedenými výkony spokojeno. VELKÝ DÍK VŠEM PŘÍTOMNÝM ZA VAŠI PODPORU!

Přípravka už také zahájila své házenkářské cestovatelské kolečku a v sobotu 13.1.18 se vydala na další nesoutěžní turnaj do Rokycan. Bohužel se oproti zvyklostem počítalo v jednotlivých utkání skore, což není v této kategorii adekvátní, ale naše děvčata se s tím poprala po svém. Tým "fialek" září svým způsobem na každém turnaji. Děvčata se sice zatím hledají a poznávají krůček po krůčku co je to házená, ale vítězství v podobě úsměvů na tváři a spokojenosti je pro ně samé a v neposlední řadě pro jejich trenéry tentokrát v podání Lucka Hlaváčková, Terka Půčková a Míla Lišková, mnohem důležitější než všechny ocenění na světě. DÍKY VŠEM CO POMOHLI A VYDALI SE DO ROKYCAN S NÁMI!!