AKTUALITA: Jak se nám o víkendu dařilo?

25.09.2017 18:23

Máme za sebou nabitý házenkářský víkend.

V sobotu se na domácím hřišti prezentovala nejmladší kategorie přípravka, kde nově nastupují také holčičky, které ještě navštěvují školku. Byl to úžasný zážitek. Samozřejmě to co na hřišti zatím předvádíme, má i do miniházené ještě daleko, ale díky radosti, nadšení, nasazení a urputnosti hráček věříme, že ten kus cesty ujdeme rychle. Na druhou stranu vše má svůj čas, není kam spěchat, jde především o zábavu a o to, aby se dětem sport dostal "pod kůži", a to ideálně již napořád. Některá děvčata mají své první zkušenosti už z loňska a zejména u nich bylo vidět jak "vyrostla". Trenérská čtveřice Dáda, Terka, Lucka a Míla tak mohla být spokojená. Je radost se na náš tým dívat.

Taktéž v sobotu, ale v Plzni, bojovaly naše starší žákyně na soutěžním turnaji v Plzni, odkud přivezly tři zasloužené výhry: s Chebem 15:10, s Tachovem 19:13 a s HC Plzeň 31:17!!! Děvčata podala skvělé výkony a je vidět, že se poctivě připravují na svůj postup do dorostenecké kategorie, která je příští rok čeká.

V neděli se na domácím hřišti představila dvě družstva minižákyň v miniházené 4+1. Bohužel na poslední chvíli se kvůli počasí odhlásila dvě družstva z Chebu, které ovšem bylo nakonec víc jak ucházející, proto každé družstvo odehrálo jen 4 zápasy v délce 15 minut. Předvedené výkony to ale nijak nepoznamenalo. Na děvčatech je vidět, že miniházenou hrají již třetím i čtvrtým rokem a mají jí v sobě skvěle zažitou. Do týmu ovšem také velmi rychle zapadly nováčci z náboru i přípravky a myslím, že se máme do budoucna na co těšit.

Mladší žákyně tento víkend částečně odpočívaly, jen čtyři vybrané hráčky vyrazily na házenkářský kemp pořádaný RHC DHK Baník Most. Děvčata se vrátila nadšená, v konkurenci téměř 30 děvčat zejména z klubů ústeckého kraje se nijak neztratila. V rámci dvoudenního minisoustředění došlo nejen na házenou, ale také na gymnastiku, šplh, koordinaci, dokonce i trampolíny. Tady je vidět, že už opravdu sportovní duch zafungoval, protože i ve svém volnu se děvčata vypraví za dalším tréninkem klidně i 150 km a ví, že je čeká pot, únava a minimum odpočinku, přesto se vrátí nadšená! Jdeme správnou cestou:-)

Nesmíme zapomenout na naše dorostenky, které hájí barvy týmu HC Plzeň a v neděli je čekal druhý zápas v 2. lize mladších dorostenek. Družstvo tentokrát zajíždělo na půdu pražských Kobylis. I když výsledek není na první pohled příznivý v náš prospěch, zápas znamenal prohru 28:36, byl vidět na hřišti progres. Také gólová úspěšnost se rozložila na více hráček - Adélka, Markétka i Petruška zaznamenali 1 branku a Anička s Kristýnou dokonce 3. Jen tak dál, děvčata! Další naše dvě dorostenky tentokrát starší hájící barvy DHK Baník Most se naopak radovala z vysoké domácí výhry nad Astrou Praha 39:16, kdy se Bára trefila třikrát a Veronika dvakrát. Veronika navíc absolvovala se seniorským týmem MOL ligy žen venkovní zápas na půdě Sokol Poruba, kde se body dělily rovným dílem mezi oba soupeře. Svět ženské házené zatím Verča oťukává avšak svůj golový účet už započala hned prvním zápasem v Bánovcích i Šale. Tentokrát se jí skorovat nepodařilo, ale to nevadí, její čas ještě přijde!

Díky všem, že jste byli s námi a držíme palce do dalších bojů! Jsme jeden tým a jdeme za svým společným snem!!! Je blízko!!!!