AKTUALITA: Jak se nám o víkendu dařilo?

09.10.2017 21:44

První říjnový víkend strávily házenkářsky zejména naše minižákyně a starší žákyně. Tým mini čekal pod vedením Ireny Soukupové a Petra Salajky soutěžní turnaj v miniházené 6+1, a to v nedalekém Chebu. Jaké jsou dojmy trenérské dvojice a jak to vidí trenéři dál?

Kategorie minižákyň je pro nás z pohledu dlouhodobé perspektivy velmi důležitá. V týmu je přetlak hráček a nové stále přicházejí. Skvělé!!!! Zkušenost z Lázeňské školní ligy a příměstského tábora je velmi pozitivní a do povědomí rodičů i dětí jsme se zapsali hodně hluboko. Máme tradici, děláme to srdíčkem a s nejlepším vědomím a svědomím i maximální snahou o profesionální přístup, ale něco nám přeci jen chybí.... A to je odpovídající sportovní zázemí, kde bychom mohli rovnoceně připravovat naše házenkářky v cestě za jejich snem. Je vidět a pravděpodobně časem bude ještě znatelnější, že družstva, které trénují v halách, mají co se týče hry navrch. V naší malé školní tělocvičně si házenou prostě nezahrajeme ať děláme co děláme. Počasí nám zrovne moc nepřeje, abychom mohli zůstat na venkovních hřištích, proto styl tréninku přizpůsobujeme tomu, co nám tělocvična dovolí. Samotná hra pak přijde na řadu až v "ostrém" zápase, což je bohužel pozdě. Nepláčeme, nestěžujeme si a makáme dál! A vedle toho pracujeme ze všech sil na tom, abychom našim dětem tu halu jednou dopřáli a oni se pak mohli soustředit jen na to, co je baví a co je v životě posouvá dál!!!! Jsme hrdí na to, že naše řady houstnou a jsme hrdí na vzrůstající počet kvalifikovaných trenérů! MY TO SPOLEČNĚ DOKÁŽEME!!! Z trenérského pohledu turnaj ale také ukázal, že takto početný kádr potřebuje absolvovat více turnajů, aby každý strávil na hřišti svůj čas. Na podobné akci to bohužel není technicky možné, protože cíl trenérské dvojice je, aby si zahrála všechna děvčat, a to i přestože u některých je vidět, že má před sebou ještě spoustu začátečnické práce. Ať tak nebo tak, je možné konstatovat, že turnaj byl v celku podařený, holky hrály odhodlaně, bez velkého množství technických chyb, vypracovaly jsme si i dost sedmimetrových hodů (bohužel jen minimum jsme proměnily) a nová děvčata si začala zkoušet i jiné posty (spojka, pivot).

 

Starší žákyně odjely 6.10.2017  na nesoutěžní turnaj do vzdálené Žirovnice. Jeli jsme s ambicemi aplikovat do hry rychlý přechod do útoku, rychlou rozehrávku a tři obrané systémy. Z pohledu trenéra holky zadané úkoly plnily bez výhrad. Většinu soupeřů zaskočila naše rychlá hra, kterou jsme udrželi vždy celý zápas - tedy 30 minut, ta společně s extrémně tvrdou obrannou dokázala, že poslední minuty většiny zápasů patřily našim holkám. Díky tomu jsme si z Žirovnice odvezli krásné třetí místo. Holkám trenéři na začátku turnaje řekli, že pro ně bude cennější plnění úkolů než nějaké vítězství, ale protože zadané úlohy plnily bez výhrad, přišla i sladká odměna. Určitě jsme se toho na tomto turnaji navzájem hodně naučili. Těším se na další společné vystoupení.

Tým dorostenek hájící barvy HC Plzeň v domácím nedělním utkáním proti Jiskře Havlíčkův Brod bohužel vytoužené dva body nevybojoval, i když byl k výhře již velmi blízko. Konečné skore 22:24 je těsnou porážkou, která ale jistě naše družstvo posílí do budoucna. Petra Kucíková zaznamenala 3 branky a Anička Petrášková 2. Víc odvahy a úročit každou vybojovanou minutu na hřišti a vše přijde samo!

A abychom byli kompletní, Veronika Dvořáková o víkendu nastoupila za vítězný tým Černých andělů DHK Baník Most proti ŠŠK Prešov v nejvyšší ženské soutěži, kde opět navýšila svůj gólový účet o jednu branku.

Jeden házenkářský víkend je za námi a další před nái - na řadu přijde přípravka a domácí soutěžní turnaj mladších a starších žákyň, který jsme nuceni odehrát ve sportovní hale ve Františkových Lázních.