AKTUALITA: KYP 2018 - Když to myslíte vážně a děláte to s láskou!

18.06.2018 20:29

Ani týdenní odstup po odeznění posledního hvizdu rozhodčího, po kterém propuklo slavnostní vyhlášení výsledků XLIII. Kynžvartského poháru – IV. Memoriálu Milana Prokeše, neznamená pro pořadatele tohoto oblíbeného mládežnického turnaje v házené vydechnutí. Je to až neuvěřitelné, ale lavina přihlašujících se týmů na ročník 2019 se strhla téměř okamžitě. Těžko si představit za tu mravenčí práci, kde prim hraje detail a spokojenost každého účastníka, větší odměnu! A protože jsou odezvy velmi kladné a také s ohledem na skutečnost, že výstavba sportovní haly v Lázních Kynžvart by měla finišovat na podzim 2018, spustil oddíl házené zároveň registraci týmů, kteří mají zájem odehrát také zimní Kynžvartský pohár - Pololetní turnaj, a to v termínu 1.2. – 3.2.2019 vypsaný pro kategorie mladší a starší žákyněJ Tímto jste všichni srdečně zváni!

Zpět však ke KYP 2018! Ve zkratce to znamená tři dny nabité sportem, emocemi a zábavou, která se odehrává na čtyřech hřištích v Lázních Kynžvart – dvě jsou umístěna v areálu TJ Sokol Lázně Kynžvart a po jednom v areálu ZŠ a MŠ Lázně Kynžvart a areálu Léčebných lázní Lázně Kynžvart. Ve třech věkových kategoriích se představilo čtyřicejedna dívčích házenkářských týmů z celé ČR, což znamená kolem osmistovek účastníků, kteří odehráli dvě stovky utkání. Turnaj by se neobešel bez rovné stovky skvělých a ochotných dobrovolníků a dvacetitřech rozhodčích. A jak to celé dopadlo?

V nejmladší kategorii mini žákyň dominovalo družstvo DHC Plzeň, které ztratilo během turnaje jediný bod za remizu s týmem HBC Strakonice 1921, to nakonec obsadilo nepopulární čtvrtou příčku vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu s třetím týmem konečné tabulky FK Hvězda Cheb. Druhé místo pak po zásluze patřilo družstvu TJ Sokol Písek, které poznalo porážku pouze od zlaté Plzně a nerozhodným výsledkem skončilo utkání se soupeřkami z Chebu. Pro doplnění, domácí tým TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart skončil na 7. místě z celkového počtu 11 účastnických týmů. V rámci individuálních ocenění byla vyhlášena nejlepší střelkyně turnaje Kračmanová Nela z Písku, která vstřelila rovných 40 branek. Nejtrestanější hráčkou se pak stala Kropelnická Lucie, HC Háje Praha, nejlepší brankářkou Mühlová Barbora z DHK Baník Most a nejlepší hráčkou domácí zástupce Markéta Königová!!! Mladší žákyně byly po odehraných dvou základních skupinách rozděleny do třech skupin finálových, kam si přenesly své dosavadní výsledky. V této kategorii si na krk pověsily zlaté medaile hráčky z týmu HBC Strakonice 1921, a to i přes dva nerozhodné konečné výsledky. Ve velmi těsném závěsu na stříbrném místě skončil tým Sokol Kobylisy II, který si rovněž připsal dva remizové zápasy, ale na druhou příčku ho odsunulo horší skore oproti zlatým Strakonicím. Bronzové medaile v kategorii mladších žákyň patřily týmu TJ Sokol Písek. Pro doplnění, domácí tým TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart skončil na 9. místě z celkového počtu 16 účastnických týmů. I v této kategorii se vyhlašovali individuální ocenění, kde dvě ceny putovali do týmu Háčko Veselí, a to za nejlepší střelkyni, kterou se stala Filípková Tereza a nejtrestanější hráčku, kterou byla Slunéčková Natálie. Nejlepší hráčkou pak byla vyhlášena Ešnerová Markéta ze Sokol Kobylisy II a brankářkou Kochová Andrea z FK Hvězda Cheb. Krásné zápasy byly k vidění v nejzkušenější kategorii starších žákyň, kde turnaji dominovalo družstvo DHC Plzeň, vítěz dlouhodobé soutěže Českého svazu házené Žákovské ligy. Turnaj byl však velmi kvalitně obsazen, proto plzeňská děvčata neodešla bez ztráty kytičky, o body je připravilo hned několik družstev, přesto své prvenství na turnaji obhájila. Druhé místo obsadil TJ Sokol Písek a třetí pozice patřila týmu DHK Slavoj Žirovnice. Domácí družstvo tým TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart obsadilo konečné 7. místo z celkového počtu 14 účastníků. Ve starších žákyních však zůstala doma hned dvě individuální ocenění, a to za nejlepší hráčku, kterou byla vyhlášena Kristýna Königová, ale také za nejtrestanější hráčku, kterou se stala Karolína Rampová. Nejlepší střelkyní byla na turnaji Voráčková Helena z týmu DHC Plzeň a nejlepší brankářkou Jurinová Tereza z družstva DHK Baník Most. Putovní superpohár obhájilo po loňském získání opět osazenstvo týmů TJ Sokol Písek! Všem gratulujeme!

K vidění byla skutečně pěkná házená, bojovné výkony a silné emoce. I když se účastníci museli poprat s nepřízní počasí, turnaj stihlo sobotní krupobití, které napáchalo nemalé škody, a nedělní déšť, díky obětavým organizátorům a vstřícnému přístupu všech byly všechny zápasy odehrány. Za to Vám všem patří velký dík! Na místě je rovněž poděkovat osazenstvu z obou kuchyní, a to jak té školní tak lázeňské, kde po celou dobu turnaje připravovali s velkým nasazením skutečně vynikající stravu!

Velké poděkování samozřejmě patří všem našim partnerům a sponzorům turnaje, kterými byly: MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY, KARLOVARSKÝ KRAJ, MĚSTO LÁZNĚ KYNŽVART, ZŠ A MŠ LÁZNĚ KYNŽVART, LÉČEBNÉ LÁZNĚ LÁZNĚ KYNŽVART, MARIÁNSKOLÁZEŇKO, DOBROVOLNÝ SVAZEK OBCÍ, EUTIT S.R.O., D-PRODUKT S.R.O., AR – OKENNÍ TECHNIKA S.R.O., PENAM, A.S., TRITIA, SPOL. S R.O., CHEVAK A.S., MARIUS PEDERSEN A.S., DEWOLF GROUP S.R.O., HERVIS SPORTS, STARNET, S.R.O., WESTMONT S.R.O., TAPIRUS.CZ, SPORT BÍLEK, MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, VÍTĚZSLAV NOVÁK, AUTO KARAFIÁT, CHEB!

Bohatou fotogalerii a výsledky jednotlivých utkání jsou k dispozici na webových stránkách oddílu házené TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart - www.hazena-kynzvart.cz/kynzvartsky-pohar/xliii-rocnik-2018/.