AKTUALITA: KYP "tak trochu jinak" 2020 - dopolední část

15.06.2020 21:12

Aby v období, kdy v Lázních Kynžvart tradičně probíhá jeden z nejkrásnějších turnajů pod sluncem Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše, nebylo v naší sportovní hale až tak smutno, přijaly pozvání alespoň tři týmy, které si přijely přátelsky zahrát s našimi mladšími žákyněmi. Konkrétně DHC Plzeň, HK Slavia VŠ Plzeň a Házená Rokycany. Rozlosování bylo připraveno na 2 x 18 min. s tříminutovou přestávkou, a to bez počítání výsledků. Pro všechny zúčastněné se jednalo o první možnost si zahrát alespoň v tomto duchu po téměř devadesátiosmidenní pauze od přerušení nejen sportovního života z důvodu šíření Koronaviru. Dovolte mi pár slov: „Jak jsem měl příležitost mluvit s ostatními trenéry, byli rádi za tuto možnost menší konfrontace s ostatními týmy. Na všech hráčkách bylo vidět nadšení ze hry po dlouhé pauze. To, že na světelné tabuli běžel pouze čas a nepočítaly se výsledky, neubralo nic z nasazení, přístupu a z touhy být lepší než soupeř. Naopak to pomáhá vždy trenérům, kteří mohou prostřídávat hráčky tak, aby každá z nich dostala adekvátní příležitost se na hřišti vyřádit bez obav z chyb, které by mohly vést ke špatnému výsledku. Já osobně bych se u této kategorie vůbec neobával toho, aby to tak bylo ve všech soutěžích a turnajích. Takto mladé hráčky by měly mít možnost herního rozvoje v poklidné a vlídné atmosféře, která panovala právě v tento den v naší sportovní hale Milana Prokeše. O tom svědčí i fakt, že po ukončení turnaje zdobila hruď každé zúčastněné hráčky zlatá medaile s nápisem „Vrátili jsme se silnější“, a v ruce si každá držela nějakou menší věcnou cenu. Mě nezbývá už nic jiného než poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto dne. Všem těm, kteří podpořili hráčky všech týmů z tribuny, a v neposlední řadě opravdu všem zúčastněným hráčkám za předvedenou hru, kterou nás dnes bavily. Tento turnaj zahájil den pod názvem Kynžvartský pohár "tak troch jinak" 2020, kdy se odpoledne následně sešla parta trenérů a přátel házené, aby se taktéž pobavila hrou, a poté probrala možné i nemožné u nějaké té sklenky dobrého moku. Pevně věřím, že i tato část dne bude úspěšná. Ještě jednou děkuji všem.  

Sestava hráček, které se dnes prezentovaly za Házenou Kynžvart: Eliška SOUKUPOVÁ – brankařka, Markéta KONIGOVÁ, Romana BLAŽKOVÁ, Jana PUŽOVÁ, Barbora SVÁTOVÁ, Nina SALAJKOVÁ, Štěpánka KUFFNEROVÁ, Adéla NOVÁKOVÁ, Evelína MARTÍNKOVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ, Linda BAŤKOVÁ, Kristyna MACHÁČKOVÁ.                 

Vedoucí týmu: Alena SVÁTOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK a Irena SOUKUPOVÁ. Kustod: Petr SALAJKA. Týmový fotograf: Hana ŠPAČKOVÁ a Petra SOBOTÍKOVÁ.  

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart

Fotogalerie k prohlédnutí zde a zde.