AKTUALITA: KYP "tak trochu jinak" 2020 - odpolední část

16.06.2020 15:04

Když se sejde skvělá parta přátel, na smutky není čas ani myšlenka. XLV. Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše " tak trochu jinak" 2020 byl opravdu jiný. A to od začátku až do konce. Cítit to bylo již z příprav, které si standardně vyžadují minimálně půlroční intenzivní práci organizátorů, a ty letos neprobíhaly ani probíhat nemohly. Nejen nás zastavil Covid - 19 a my všichni věříme, že to byla ojedinělá nutnost, kterou již nebudeme muset nikdy opakovat. Město Lázně Kynžvart tak výjimečně nezažilo svůj burácející červnový prodloužený víkend, který patří sportu a mládežnické házené. Na "západní frontě" byl doslova a do písmene klid. Většina z těch, kteří se podílejí na přípravách, prožívala přesto tyto tři dny přeci jen jinak. Není ve zvyku mít v tomto období dost času na spánek, odpočinek a klid. Krokoměry většinou ukazují rekordy a během turnaje se všichni dostávají do zvláštního časoprostoru. Teď jakoby tělo a mysl byla připravená, realita byla ale jiná a proto většina z nás nemohla dospat a v hlavě se nám honily zejména vzpomínky.

 

Můžeme ale směle konstatovat, že sobotní den, který měl alespoň částečně nahradit náš oblíbený turnaj, se povedl. Dopolední program zajistil mládežnický pohodový turnaj mladších žákyň, o kterém si můžete přečíst zde. Odpolední program patřil dospělým. Na místo dění jsme pozvali všechny naše přihlášené účastníky ovšem jen pouze z řad realizačních týmů, a tak jsme mohli přivítat trenérské osazenstvo ze Strakonic, DHC Plzeň, Pardubic, pražských Vršovic a Kobylis. Sportovní dění se v posledních dnech přeci jen trochu rozjelo, proto další část hostů bohužel na poslední chvíli dala přednost své typické trenérské činnosti a zelenou dostali svěřenci před vlastní zábavou. O to víc si vážíme těch, kteří si čas našli a do sportovní haly Milana Prokeše dorazili. Ano, trenéři a trenérky se tentokrát stali samotnými přímými aktéry turnaje, obuli tenisky, oblékli dresy a šlo se na palubovku. Proti sobě se postavil tým domácích trenérů a trenérský tým hostů posílený o předsedu našeho oddílu Vláďu Königa. Hrál se čas 2 x 18 minut, který byl po nerozhodném výsledku nastaven sedmimetrovými hody. A jaký byl nakonec výsledek? Bez jakéhokoliv ovlivnění hlavní utkání KYP 2020 skončilo symbolicky 20:20!!! Hrálo se v přátelské atmosféře, kde ale bylo vidět spoustu hezkých sportovních momentů a troufáme si říct, že všichni si to skvěle užili! Na závěr předal domácí tým svým soupeřům památné zlaté medaile, které zdobil náš poupravený koronavirový slogan: VRÁTILI JSME SE SILNĚJŠÍ!!!! První poločas společné zábavy měli aktéři KYP "tak trochu jinak" 2020 za sebou a druhý je čekal. Ten probíhal již bez potu a dřiny u stolu s dobrým jídlem a pitím, které nám zajistil Penzion nad halou. 

Fotogalerie k prohlédnutí na těchto třech odkazech: první várka, druhá várka a třetí várka.

Děkujeme všem účastníkům za krásný den a večer, atmosféra nám nedovolila smutnit, ale naopak si tyto jedinečné okamžiky plnými doušky užít! Ať žije XLVI. Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše 2021, kterému bude patřit datum 4. - 6.6.2021!