AKTUALITA: Lázeňská školní liga zahájila třetí ročník

09.10.2018 11:59

Lázeňská školní liga miniházené rozjela svůj 3. ročník                                                                        9.10.2018

Lázeňská školní liga miniházené rozjela svůj 3. ročník turnajem pro děti 2./3. tříd a zároveň 4./5. tříd odehraným ve středu 26.9.2018 na venkovním hřišti u ZŠ Úšovice, Mariánské Lázně. Nechyběl nikdo z tradičních účastníků, kterými jsou ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Drmoul, ZŠ JIH Mariánské Lázně a ZŠ Dolní Žandov. Jako zázrakem se nám počasí umoudřilo a mohli jsme tak využít venkovní sportoviště s perfektně připraveným zázemím školy. Turnaj se tradičně vyvedl a vše proběhlo ve velmi dobré náladě všech zúčastněných. Děti už jako samozřejmost berou skutečnost, že nepočítáme goly ani jednotlivé výsledky, a proto se hraje s lehkostí, bez „svázaných rukou“ a za sportovce se považuje v tu chvíli opravdu každý. Každý má své místo v týmu, nikdo se nevyvyšuje nad druhého a dívčí polovina týmu je na stejné lodi jako ta chlapecká. Je radost strávit dopoledne v tak pozitivním prostředí. Všechny děti si na konci turnaje tradičně odnesli zlaté medaile a diplomy. Každý se stává vítězem!

V letošním školním roce má Lázeňská školní liga miniházené naplánováno šest turnajů střídavě pro děti 2./3. tříd a zároveň 4./5. tříd a samostatně pro děti 1. tříd. Termíny turnajů a bohatá fotogalerie z nich je k dispozici na webových stránkách garantujícího oddílu házené TJ Sokol Lázně Kynžvart - www.hazena-kynzvart.cz/spoluprace-se-skolami/. Všemi účastníky je velmi očekáváno otevření nově vystavené sportovní haly v Lázních Kynžvart, které poskytne projektu adekvátní zázemí bez ohledu na počasí a ostatní vnější vlivy. Přesto se vždy vrátíme velmi rádi i do škol a na venkovní hřiště, která jsou nám v okolí k dispozici.

Během předešlých dvou ročníků se Lázeňské školní ligy miniházené zúčastnilo rovných čtyřista dětí prvního stupně základních škol. Jako velmi důležitou spatřujeme materiální i finanční podporu ČSH a jsme rádi, že tento projekt také finančně podporují města a obce jako zřizovatelé jednotlivých základních škol - obec Drmoul, obec Velká Hleďsebe, obec Dolní Žandov, město Lázně Kynžvart. Lázeňská školní liga miniházené je jen jedna z dílčích aktivit házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart, který vede děti ke sportu, učí je kolektivní spolupráci a týmovému myšlení, zároveň však nekladu důraz na výhru, ale prim hraje všestrannost a zapojení maximálního počtu dětí. Velkou oblibu si získaly také naše letní Příměstské tábory, které po dobu tří let realizujeme z Operačního programu Zaměstnanost, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem.

Závěrem velký dík všem učitelům, kteří se miniházené věnují také v rámci školních aktivit a jsou ochotni s námi sdílet náš společný sen!