AKTUALITA: LÁZEŇSKÁ ŠKOLNÍ LIGA ZAUJMULA

18.02.2017 22:45

Tak trochu ve stínu sledu událostí poslední doby se vytratila doznívající euforie z další úspěšné akce Lázeňské školní ligy miniházené. Třetí mimořádný turnaj se uskutečnil ve středu 1.2.2017 v Dolním Žandově za účasti prvních tříd všech šesti zainteresovaných základních škol. Turnaj byl přidán na základě požadavku šeftrenérů jednotlivých účastníků ligy, kterým se naše akce líbí natolik,že se rozhodli zapojit i prvňáčky. Ty tak nechtěli ochudit o radost z nově nabytých zkušeností. Na všechny samozřejmě na závěr čekaly oblíbené medaile a diplomy se jménem jako památka na tento hezký den.

Dopolední turnaj probíhal ve skvělé atmosféře žandovské tělocvičny, kam průběžně docházeli žáci ostatních tříd podpořit své spolužáky. Atmosféra byla skvělá! V první hodině turnaje jsme zpočátku viděli rozpačité výkony dětí, kteří se odhodlávali vyzkoušet nový sport. Nejistotu a možná obavu ale velmi brzy nahradila radost ze zjištění, že házená je skvělá hra pro všechny. Někdo zúročí svou sílu, někdo rychlost, jiný mrštnost nebo odvahu. Po začátečním okukování nás děti překvapili jak rychle dokázali vstřebat rady zkušenějších házenkářských osobností z TJ Sokol Lázně Kynžvart a na závěr turnaje už byla vidět opravdu házená ve své zmenšené podobě! Věřte nebo ne, ale tohle mě osobně nepřestane v dobrém slova smyslu nikdy překvapovat a hřát na srdíčku:-) Je to také ta nejlepší odměna za čas a energii, kterou těmto akcím s láskou ke sportu a dětem věnujeme!!! Jen tak dál, lepší  hnací motor pro budoucí akce, kterých bude, doufáme, přibývat stejně tak jako našich svěřenkyň v házenkářském oddíle, si neumíme představit!!!

Závěrem za zmínku stojí jistě skutečnost, že náš projekt si neváhá  dávat ambici vedoucí k přátelské  spolupráci základních škol napříč regionem, jejíž důsledkem bylo zajištění společně organizované dopravy na turnaj. "Domácí" tým přidal pomyslnou třešničku na dortu, když nachystal pro dospělé osazenstvo skvělé občerstvení, za což jim patří velký dík! Jako pokaždé i tentokrát byl turnaj odehrán pod taktovkou rozhodčích složených z mladších a starších žákyň házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart, které se s píšťalkou seznamovaly poprvé. A i ony byly skvělé a nebály se své zkušenosti předávat během zápasů dál! Moc děkuji - Natálka Sobotíková z Dolního Žandova, Kristýna a Anita Čučelová z Velké Hleďsebe a Barča Placková z Lázních Kynžvart!!!

Příští turnaj se uskuteční dne 12.4.2017 pro 2., 3., 4. a 5. třídy na ZŠ Úšovice Mariánské Lázně.