AKTUALIZOVÁNO AKTUALITA: Letní soustředění v plném proudu

23.08.2016 22:08

Sezona 2016/2017 je přede dveřmi! Děvčata gradují s letní přípravou a netrpělivě očekávají jak se jejich píle a další rok práce projeví v konkurenci ostatních týmů. Houževnatost, odhodlání, snaha být stále lepší a myšlenka, že nic není zadarmo jsou věci, které se snažíme dlouhodobě u dětí pěstovat. Základní filozofie ale stojí na skutečnosti, že mnohem důležitější než vysoké skore a počet bodů v tabulce je nadšení a radost z každé minuty strávené na hřišti, která ne vždy musí být zakončená vítězným tažením. Tato stěžejní myšlenka naší práce s mládeží se bohužel po změně vedení na chebské polovině týmu HC CheLK stala důvodem k rozpadu vzájemné spolupráce a proto dál budeme vystupovat jako samostatný oddíl TJ Sokol Eutit Lázně Kynžvart. Toť novinka pro nadcházející sezonu 2016/2017.

 

Letní příprava a vlastně i vše ostatní však zůstává ve své tradiční podobě. Tréninky pro děvčata z kategorie mladších a starších žákyň byly zahájeny na domácí půdě, kde jsme využily zejména náš členitý terén a věnovaly se fyzičce. Děvčata zvládly také nelehký výběh na Lesný, což je nejvyšší hora  Slavkovského lesa . Nachází se v okrsku Kynžvartské vrchoviny a je zároveň nejvyšším bodem v okrese Cheb. Leží poblíž Lazů, místní části obce Lázně Kynžvart. Jeho nadmořská výška je 983 metrů. Následoval odjezd na týdenní soustředění do Horní Blatné, kde máme k dispozici skvělé zázemí Krušnohorského penzionu Javor, který všichni velmi dobře známe ze zasněženého období. Tde trávíme svou zimní část přípravy, a to nejen na lyžích. Podívejte se na fotogalerii, ze které je patrné, že si to všichni opět skvěle užívají a zažívají tak ten správný konec prázdnin nabitý energií a radostí v  kolektivu, který nikdy nezklame! Fotky budeme průběžně přidávat.

Shrnutí prvního dne: Tradičně ve znamení příjezdu a ubytovaní. Procházka před obědem a první úkol zněl jasně: najít houby do bramboračky. Odpoledne nás čeká první kondiční trénink a večer technika házení.

Shrnutí druhého dne: Někdy je větší problém překonat hlavu než tělesnou schránku. Dnes ranní 3km v lehoučkém tempu, dopolední trénink s vlastní vahou, odpoledne tempový běh a 2x výběh sjezdovky. Vše zodpovědně splněno na 100%. Není nad to když jsou děti ochotné naslouchat. Teď už jen večerní dlabanec a zasloužený odpočinek.

Shrnutí třetího dne: Začínáme přitvrzovat! Ranní běh jsme protáhli na 4km, po snídani následoval odjezd na trénink kde jsme zopakovali tempový běh a výběhy sjezdovky.  Dnes holky zvládli 6 koleček (6km) a podařilo se i každé kolo zvládnout ve stanoveném čase kdy poslední 6km byl za 3:58! Sjezdovku jsme dnes zvládli 3x. Holky ani netuší jakou nám dělají radost, stoprocentně plní úkoly s úsměvem (většinou). Odpolední relax probíhal v podobě rašelinové koupele, nožkám se po "mírně" studené vodě ulevilo a my tak můžeme nastoupit na večerní trénink s míčem.

Shrnutí čtvrtého dne: Při ranním výběhu nám trošku trvalo než jsme se rozběhly, protože nožky už bolí. Opět jsme si trošku přidaly na vzdálenosti 4,5km v ne moc lehkém terénu samý kámen a kořen a nechybělo taky pěkné stoupání. S holkama jsme konečně našly Vlčí jámy a dorazily jsme až k rozhledně.
Zdárně jsme také zvládli následující výšlap 20,6km. Za slunečného počasí jsme v 10:00 vyrazili směr Bludná, Hřebečná, Rýžovna a podél blatenského příkopu, kdy děvčátka dostala do batůžků svačinu a pití na celý den. Šlo se polní, štěrkovou, asfaltovou i bahnitou cestou. Holky opět zvládly celou trasu, během které se zpívalo, povídalo a smálo se. Závěrečná koupačka v rybníku ulevila chodidlům. A pak už jen opékat buřty.

 

Minižákyně zahájí svou přípravu tento týden v domácím prostředí, kde je očekává nejen první seznámení s velkým hřištěm, ale také například výklad pravidel, bazén, vodní hrátky a na závěr grilovačka se vším všudy.