AKTUALITA: Memoriál Karla Šulce ve výsledcích

11.05.2016 20:24

Máme za sebou krásné tři dny plné sluníčka, pohody a skvělých házenkářských výkonů. Bylo radost se na naše děvčata dívat, a to ve všech třech kategoriích.

 

Přípravka hrající pod názvem "Brokolice" na tomto turnaji všem ukázala, že rozhodně už nepatří do skupiny začátečníků a že práce odvedená na trénincích nese své ovoce. Na hřišti se prostřídalo všech deset hráček, mezi které bez problémů zapadla i Vaneska Chmelová a Nina Salajková, která se k týmu přidaly teprve nedávno. Tradičními tahouny se stala Markétka Konigová s Janičkou Půžovou, které do trojice doplňovala Romanka Blažková. Ta byla po zásluze vyhlášena nejužitečnější hráčkou našeho týmu, za což ji moc gratulujeme! Pochvalu si ale zaslouží všechny hráčky - Adélka Nováková, Barča Svátová, Eliška Soukupová, Petruška Štruncová a Laurinka Mayhoub. Chuť a odvaha dávat goly je na všech patrná a přestože v této kategorii nejsou zápasy sledovány výsledky, na konci byla vždy na všech vidět velká radost z toho co dokázaly:-) Za odměnu si každá domů odvezla památeční medaily, nad kterou za pár let budou třeba rádi vzpomínat. Děvčata dělají radost svému trenérskému týmu ve složení Irča Vepřeková, Alča Svátová a Dáda Radová.

 

Minižákyně odjížděly na turnaj téměř v plné sestavě - Lucka Placková, Pavlínka Sedláková, Klárka Blahutová (která si v průběhu odškočila na extrémní závod Bahňák), Terezka Hřebíková, Terezka Bárníková, Anička Bílá, Adélka Studničková, Nikola Hurtuková, Natálka Sobotíková, Kristýnka Čučelová, Nikolka Alaxinová, Andrejka Buchtová, Eliška Slavíčková. Tým byl veden dvojicí trenérů Anička Schneiderová a Miluška Chanasová, kterou ovšem odvolali maturitní povinnosti. A když se v sobotu odpoledne na svůj vlastní zápas vydala i Anička, zaskočila u družstva na chvíli Dáda Radová. Dirigentem družstva byla tradičně Kristýnka Čučelová, která zápasy odehrála téměř bez střídání a v plném nasazení. Dává tak velmi pozitivní příklad ostatním hráčkám v týmu, které se snaží na ni jen nespoléhat, ale prosadit se každá sama. Kristýnka byla také po zásluze oceněna jako neužitečnější hráčka týmu. V zápasech najdeme hodně chyb i nepovedených akcí, ale je důležité, že to nikoho neodradí, jde se dál, bojuje se a je vidět snaha se z každého výkonu poučit a posunout se dál! Někdo má odvahu větší, někdo menší, ale ani to nevadí, čas pracuje v náš prospěch a každá další zkušenost je vynikající. A ty tenhle tým sbírat chce, stejně tak jako každá chce pracovat dál sama na sobě!

 

Mladší žákyně měly na turnaji zastoupení hned dvakrát. První družstvo HC CheLK "A" vybojovalo krásné 3. místo z celkových 23 týmu a hodnocení trenérů si můžete přečíst zde. Druhé družstvo HC CheLK "B" hrálo v sestavě: Štěpánka Řeháková, Natálka Váňová, Valča Škaloudová, Kristýnka Tomanová, Kačka Kulhánková, Didi Prokopová, Barča Placková, Simča Kapusniaková, Terka Mulačová, Kája Rampová, Zuzka Stejskalová, a to pod vedením trenérské trojice: Vladimír König, Lenka Schneiderová, Jitka Drapáková. Nálada v týmu byla bezvadná a výkony odpovídaly náladě. Družstvo se vypravilo na tento turnaj za jediným účelem, a to  nabrat zkušenosti a vybít správnou energii na hřišti. Skóre nebylo důležité - hráčky plnily úkoly, na kterých se před každým zápasem domluvily. Mezi tyto úkoly patřila střelba z dálky, z křídla, přihrávky na pivota a prosazení se jedna na jednu. Před každým zápasem byl určen počet, kolikrát holky zvládnou zadaný úkol splnit a následně se vše zhodnotilo. Dalším nepsaným úkolem byla projevená radost po každém zákroku nebo zdařilé akci. Holky plnily vše na jedničku! Turnajem jsme tak prošli s radostí a dobrým pocitem, že práce nás všech má smysl.

 

Co říci závěrem? Velké dík patří organizátorům turnaje, kteří zvládli svou porci práce na jedničku! Klobouk dolů před trenéry, kteří se tři dny poctivě starali o všechny děti a potlesk pro rodiče, kteří neváhali a přijeli se na nás podívat a naše družstva podpořit! A díky Vám holky za skvělou reprezentaci našeho oddílu a hlavně týmového ducha, který ve Vás je!

Kompletní výsledky jsou zveřejněny na internetových stránkách pořádajícího klubu DHC Plzeň.

Bohatá fotogalerie stále ještě průběžně doplňována k náhledu zde.