AKTUALITA: Mezi svátky se účastníme mezinárodního turnaje ve Švédsku

27.12.2018 13:21

I letos opakujeme loňskou mezinárodní házenkářskou misi s cílem ve Švédsku. Zatímco většina z nás si užívá v těchto dnech vánoční pohody a odpočinku, část našich házenkářek se účastní mezinarodniho turnaje ve švédském Lundu, který se koná 27.12. - 30.12.2018. Na tento turnaj, oproti loňské zdlouhavé cestě autobusem, odlétaly hračky na druhý svátek vánoční z letiště Václava Havla v 18:05 do Kodaně, a potom je čekal cca 40 minutovy přesun vlakem v podmořském tunelu přímo do Lundu. Návrat je plánován na 30.12.2018 ve 22:50 zpět na letiště v Praze.

V základní skupině naše děvčata čekají čtyři absolutně neznámý soupeři (Vlaamse Handbal Vereniging, KyIF Kyrkslätts IF, Stockholmspolisen IF HF, Ankaret) a následně dle umístění nadstavbová část turnaje, kterou tvoří dvě skupiny, playoff A a playoff B. Po prvním hracím dnu, máme na svém kontě jedno vítězství a jednou remízu. Komentář trenéra Vladimíra Königa: " Tak dnes s vypětím všech sil tři body. Převedený výkon holek zaslouží spíš kritiku kromě brankářek, které nás skvěle podržely v obou zápasech. Jinak jsme se nevzbudili do dobré herní nálady. Dnes máme hotovo, v plánu je relax, procházka centrem Lundu a týmový rozhovor, pokusíme se najít a zneškodnit všechny naše neduhy." V kategorii našich děvčat se turnaje účastní 30 týmů ze šesti různých států, které byly rozděleny do šesti základních skupin.

V loňském roce naše děvčata ukončila své putování turnajovým pavoukem v semifinále Playoff B, když o jednu branku podlehla svému soupeři OV Helsingborg. Ten následně ve finále Playoff B nakonec podlehl našim krajánkům z TJ Tatran Bohunice.

Detailní rozpis jednotlivých utkání včetně výsledků je možné sledovat zde. Pokud to vnější okolnosti dovolí, vysíláme živé přenosy našich zápasů na facebookové stránce Házená Kynžvart.

Držíme palce a užijte si to! Jsme všichni s Vámi!!!