AKTUALITA: Mikulášský turnaj v Mostě

12.12.2019 13:16

V náročném programu pokračoval tým starších žaček na tradičním turnaji v Mostě 6. - 8.12.2019. V této kategorii do Mostu dorazilo celkem osm týmů, které se utkaly v systému každý s každým v minutáži 1 x 25 minut na zápas. Naše děvčata od pátku do neděle postupně změřily síly s Tachovem, Strakonicemi, Chebem, Mostem, Ústím nad Labem, Vršovicemi a Milevskem. Z těchto sedmi soupeřů naše hráčky nestačily na Tachov, Most a Strakonice s ostatníma si poradit dokázaly. Dovolte mi pár slov závěrem: „tentokráte jsme neměli ideální vstup do turnaje, což značilo patnáct neproměněných šancí v prvním zápase s Tachovem, a to je v pětadvaceti minutách strašně moc na to, aby jste dokázali vyhrát. Ve druhém vyrovnaném souboji se Strakonicemi jsme nedokázali dohrát při vyrovnaném stavu třicet sekund před koncem na půlce soupeře, a po neproměnění vyložené šance jsme inkasovali v závěrečných vteřinách. S Chebem už to bylo lepší, což značilo alespoň jedno páteční vítězství. V sobotu ráno s domácíma držíme krok, ale bohužel sedm nastřelených tyček, které zvonily na brance mosteckých, a naše prázdná brána, kterou nedokázala zavřít ani jedna z našich brankařek, to byly hlavní faktory naší třetí porážky v turnaji. V ostatních zápasech už to bylo pohodovější, vždycky se chytla alespoň jedna strážkyně naší svatyně, a to týmu strašně pomáhalo. Ústí, Vršovice ani Milevsko už nás o vítězství připravit nedokázali. Jak je cenná každá branka či bod, a co vše se dá ztratit ve třiceti sekundách, si naše děvčata uvědomila při konečném vyúčtování, kdy na neoblíbené čtvrté příčce skončily se shodou bodů jen na vzájemné utkání se Strakonicemi. Ale abychom neodjížděli z Mostu úplně bez ocenění, máme alespoň jedno individuální pro nejlepší střelkyni turnaje Kláru MATĚJOVICOVOU, které ještě jednou tímto moc gratuluji. Stále platí to, že se neustále učíme a snažíme se zdokonalovat v několika herních dovednostech. Všechny tyto odehrané zápasy pro nás mají velkou hodnotu, především ve sbíraní zkušeností jednotlivých háček. Program mají naše starší žákyně opravdu náročný a já pevně věřím, že nám to pomůže nadále se posouvat kýženým směrem, abychom dokázali být vyrovnaným soupeřem i těm nejlepším minimálně v ČR. V náročném programu pokračujeme v sobotu 14. 12. 2019 v Tachově. Jak je mým zvykem v závěru už jen poděkuji realizačnímu týmu za vynikající práci. Našim hráčkám za snahu, která se jim v žádném případě nedá upřít a všem, kteří se na nás do Mostu přijeli podívat.    

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:                                                                 

Andrea BUCHTOVÁ  a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Tereza JANDOVÁ, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 2, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 8, Sára HŘIVNOVÁ – 6, Klára MATĚJOVICOVÁ – 38, Anna BÍLÁ – 9, Klára BLAHUTOVÁ – 21, Claudia RAMPOVÁ – 12, Daniela MORÁVKOVÁ – 3, Nikol ALAXINOVÁ – 2.                                                                                 

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Josef VOHANKA a Petr SOBOTÍK.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

                                                                                                   

Mikulášského turnaje v Mostě se účastnily také naše mladší žákyně. Celý víkend probíhal v klidné předvánoční atmosféře a děvčata si ho opravdu užila. Systém turnaje se hrál tím nejspravedlnějším způsobem tzn. KAŽDÝ s KAŽDÝM v minutáži 1x20min. Kromě zápasu s DHC Plzeň, kde jsme dali přednost (velký prostor) děvčatům, které byly s námi úplně poprvé na turnaji nebo jsou na tom ještě výkonnostně hůře, jsme sehráli v celku vyrovnaná utkání. Naše kvantita střelby je skvělá, ale bohužel ještě úspěšnost pokulhává, zlepšuje se pohyb bez míče i s ním, tudíž si vezeme domů celkově dobrý pocit z našeho výkonu a plno nových zkušeností. V sobotu jsme navštívili interligový zápas Černých andělů x DHC Slavia Praha, po té nám nadělili něco dobrého a zatancovali jsme si s nimi "Just dance". V konečném zúčtování se třemi výhry a jednou remízou jsme skončili na 9. místě. Děkujeme pořadatelům za další z řady mooc hezkých turnajů a těšíme se na příští rok.

Irena SOUKUPOVÁ - trenér mladších žákyň

 

Fotogalerie z turnaje k shlédnutí zde.