AKTUALITA: Minižačky si vyzkoušely šest jedničkovou házenou na pohodovém domácím turnaji

17.02.2020 14:31

Jaké to je, hrát velkou šest jedničkovou házenou si mělo možnost vyzkoušet nejen naše minižactvo z Házené Kynžvart, ale pozvání na pohodový přípravný turnaj přijali i v interligovém Mostě, v DHC Plzeň a dorazil i chlapecký tým ze Sokola Šťáhlavy. Naši a mostečtí trenéři poskládali dva týmy, tak že celkem šest družstev se utkalo v systému každý s každým v krásné minutáži 2 x 10 min. na zápas. K tomu, aby mohl být turnaj pohodový, nepomáhá jen kvalitní organizace, ale i to že se nepočítají výsledky a na světelné tabuli běží pouze čas. Tenhle aspekt nebere hráčům či hráčkám snahu být lepší, než soupeř, protože tohle je každému, kdo se zapojí do jakékoliv hry naprosto přirozené. Ale hlavně jsou v pohodě trenéři, kteří nemusí střídat účelově, dávají prostor všem hráčkám či hráčům, nikdo není pod tlakem a hraje se především pro radost ze hry. Prostě se hodnotí jenom snaha a jak by řekl klasik „tak je to správné, tak to má být“. A protože se opravdu snažili všichni, byli všem aktérům při závěrečném ukončení na krk pověšeny zlaté medaile a všem týmům předány igelitky plné sladkostí, protože jak jsem uvedl výše snaha se musí ocenit. Já už jen v závěru poděkuji všem, kteří pomohli s organizací, našim trenérům a samotným hráčkám, za radost, kterou nám svou hrou dávají. Děkuji.

Kdo reprezentoval Házenou Kynžvart jmenovitě:

Tým „A“: Štěpán PRUCHA, Magdalena JADLOVSKÁ, Natálie DUBINOVÁ, Andrea ŠUBRTOVÁ, Vilma TOPIČOVÁ, Dominika ZIATEKOVÁ, Mája LIŠKOVÁ, Kateřina JEŽKOVÁ, Evelína MA RTÍNKOVÁ, Lucie DOČEKALOVÁ.

Tým „B“: Terezie LIŠKOVÁ, Tereza VLKOVÁ, Alena ŠPAČKOVÁ, Nina TOPIČOVÁ, David RADA, Natálie HURTUKOVÁ, Dominika KRÁLÍKOVÁ, Anetka VRÁNKOVÁ, Eliška PODLEZLOVÁ, Nina SALAJKOVÁ.

Trenéři: Miluše LIŠKOVÁ a Jan PLACEK.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže 

Fotogalerie k prohlédnutí zde.