AKTUALITA: Mladší žákyně Házené Kynžvart po dlouhé době na domácí palubovce

04.10.2020 12:06

Nejen že se po dlouhé době mohly naše mladší žákyně prezentovat svou hrou na domácí palubovce, ale nikdo neví, na jak dlouho to bylo před podporou z hlediště, vzhledem k novým vládním opatřením, která nabývají platnosti od pondělka 5.10.2020. V rámci oblastní soutěže Plzeňského krajského svazu házené se našemu mládí do cesty dnes postavily týmy v tomto pořadí - FK Hvězda Cheb, HK Slavia VŠ Plzeň „A“ a Házená Rokycany. Dle reglementu této soutěže každé klání obsahuje desetiminutovku s osobní obranou po celém hřišti, následují tzv. shoot-outy a dvacet minut samotné hry. 

Dovolte mi pár slov závěrem: „Myslím, že se dnes naše děvčata odprezentovala v dobrém světle. Dostatečnou možnost předvést své umění dnes jako vždy dostaly všechny zúčastněné hráčky a pokud to nebylo v zápase jednom, bylo to v tom následujícím, protože prostřídat všech patnáct hráček, není až tak jednoduché. Za vyzdvihnutí určitě stojí krásný zápas, který naše házenkářky odehrály proti velice kvalitnímu týmu VŠ Plzeň „A“, jenž v poslední době udělal velký progres správným směrem, což určitě značí skvělé trenérské vedení. V tomto utkání bylo opravdu hodně povedených akcí z obou stran, hrálo se rychle s patřičným nábojem do posledního hvizdu rozhodčího, a to je to, co musí všechny bavit. Má slova potvrdil i trenér našeho prvoligového týmu žen Peter SABADKA, který vystoupení našich mladých lázeňaček sledoval z hlediště. Dnešní turnaj proběhl hladce, za což patří poděkování všem, kteří se podíleli na organizaci, všem zúčastněným hráčkám a jejich realizačním týmům a v neposlední řadě všem, kteří nejen náš tým podporovali z hlediště. Díky ním byla při každém zápase v hale skvělá atmosféra, která značila odměnění potleskem každou povedenou akci. Ještě jednou díky“.

Jména těch, kteří dnes naše barvy reprezentovaly: Eliška SOUKUPOVÁ a Kateřina JEŽKOVÁ – brankařky, Nina SALAJKOVÁ, Barbora SVÁTOVÁ, Markéta KONIGOVÁ, Štěpánka KUFFNEROVÁ, Jana PUŽOVÁ, Evelína MARTÍNKOVÁ, Eliška PODLEZLOVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ, Tereza GÁBOROVÁ, Dominika ZIATEKOVÁ, Natálie MATEJKOVIČOVÁ, Linda BAŤKOVÁ a Kristýna MACHÁČKOVÁ.

Vedoucí týmu: Alena SVÁTOVÁ Trenér: Jiří MARŠÍK a Irena SOUKUPOVÁ. Kustod: Petr SALAJKA. Týmový fotograf: Miluše LIŠKOVÁ.  

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Průběh jednotlivých utkání najdete zde.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart