AKTUALITA: Na jihu Čech se mladším žákyním opět líbilo a kvalitně obsazený turnaj si užily na plné obrátky

22.01.2020 14:08

Na velice kvalitně obsazený turnaj, který se konal 17 až 19. 1. 2020 v Písku pod názvem memoriál Rudolfa ŽABY, odcestovaly již v pátek po poledni naše mladší žákyně Házené Kynžvart. Do oddílového autobusu společně s realizačním týmem nastoupilo celkem patnáct hráček natěšených na třídenní pobyt na jihu Čech s vědomím, že takovéto turnaje obohacuje i doprovodný program, který i zde stál za to. Náš příjezd po organizační stránce klapnul na jedničku. Hned po příjezdu jsme byli ubytováni a mohly jsme vyrazit na naše páteční klání proti šikovným děvčatům z Otrokovic. Po večerním pohovoru a hodnocení následovala včasná večerka neboť sobotní program, který na děvčata čekal, byl náročný. Tento den děvčata musela zvládnout pět utkání proti házenkářkám z Milevska, Kobylis, Písku „A“, DHC Plzeň a VŠ Plzeň a mezitím si ještě odskočit za zábavou do Laser Arény, kde některé podaly takové výkony, že mohly ždímat trička. Aktivitou nabitá sobota utekla jako voda a večer děvčata byla ráda, že mohou v čas ulehnout. V neděli nás čekaly ještě zápasy dva. Konkrétně proti Písku „B“ a bojovnicím z Žírovnice. I toto naše mládí zvládlo na jedničku, následovalo balení, oběd, vyhlášení a odjezd.                                                                          

Dovolte mi pár slov závěrem: „Jediné co nás z realizačního týmu zamrzelo, a to dá se říci hodně, je to, že na turnaj neodcestovaly hráčky, které odcestovat mohly, neboť jim nebránila žádná nemoc ani zranění. Možnosti cestovat, které nám vedení klubu umožňuje, v leckterých jiných klubech nemají. Náklady na dopravu, které jsou v rozpočtech jednou z těch největších položek možná dokonce tou největší, si musí rodiče buď úplně nebo částečně hradit sami. Každý turnaj a zápas je pro děvčata stejně důležitý jako trénink. Nehledě na to, že každý takovýto pobyt a plno společných zážitků i mimo hřiště, zvyšuje synergii v týmu. No ale zpět k našemu vystoupení v Písku, které nelze hodnotit jinak než kladně, což nám může potvrdit i předseda oddílu Házené Kynžvart Vladimír KONIG, který se na děvčata přijel v neděli podívat. Vždyť přes to, že se snažíme, aby naše střídání nebylo účelové za honbou výsledku, ale především promyšlené, aby v krátké minutáži, které na utkání jsou, mohly do bojů zasáhnout a na hřišti se odprezentovat všechny hráčky. Když se to někdy nepodaří, snažíme se to napravit v následujícím utkání. A věřte, že na touhu být lepší než soupeř, to u děvčat nemá žádný vliv. Naše děvčata se snaží předvádět rychlou hru, využívat celý prostor hřiště, svou kreativitou i v Písku předvedla mnoho krásných akcí, u kterých srdce trenérů jen zaplesá. Vždyť tým, ve kterém figurují ještě věkově mini žačky, zde odehrál osm zápasů, ve kterých získal 9 bodů i proti soupeřům, kteří měli výškovou i váhovou převahu. Při slavnostním vyhlášení si pro individuální ocenění dokráčela naše malinká Nina SALAJKOVÁ, kterou trenéři vybrali do ALL STARS týmu jako levé křídlo, a jako nejlepší hráčka týmu byla vyhlášena Štěpána KÜFFNEROVÁ, která v poslední době udělala skutečně velký progres, oběma gratulujeme. Ale opravdu všem našim hráčkám patří velké poděkování. Jak se snažily a jak bojovaly Vám nejlépe doloží i přiložené fotografie, na kterých je leckdy ve tvářích velká zarputilost vidět a které pořídila Hana ŠPAČKOVÁ, za což ji moc děkujeme. Já už v samotném závěru jen poděkuji realizačnímu týmu, který i zde odvedl skvělou práci. Poděkuji pořadatelům za to, jak skvěle o nás bylo postaráno, za doprovodný program, ve kterém jsme i my dospělý z Lázní Kynžvart taktéž skvěle reprezentovali. Velkou poklonu chci vystřihnout za stravovaní, takový luxus na turnaji mládeže je málokde. Proto letí poděkování i na SOU a SOŠ v Písku, kde jsme byli ubytováni a kde nás tak skvěle krmili. Víkend se vydařil a splnil svůj účel. Ještě jednou děkuji všem.

Seznam hráček, které nás v Písku více jak skvěle reprezentovaly: Eliška SOUKUPOVÁ – brankařka, Laura MAYHOUB, Markéta KONIGOVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ, Romana BLAŽKOVÁ, Barbora SVÁTOVÁ, Nina SALAJKOVÁ, Tereza GÁBOROVÁ, Kateřina JEŽKOVÁ, Kristýna MACHÁČKOVÁ, Kristýna KOBELÁKOVÁ, Jana PUŽOVÁ, Evelína MARTÍNKOVÁ, Lucie DOČEKALOVÁ a Štěpána KUFFNEROVÁ.              

Vedoucí týmu: Alena SVÁTOVÁ. Trenéři: Jiří MARŠÍK a Irena SOUKUPOVÁ. Kustod: Petr SALAJKA. Týmový fotograf: Hana ŠPAČKOVÁ.       

 Jiří MARŠÍK – trenér mládeže 

Fotogalerie ke stažení zde.