AKTUALITA: Náročný víkend starších žákyň

04.12.2019 21:01

Žákovská liga starších žákyň 1. kolo přinesla prvních šest bodů do tabulky pro Házenou Kynžvart. O víkendu 30.11./1.12.2019 se rozjela celorepubliková soutěž pro pětadvacet týmů z celé České republiky pod názvem Žákovská liga 2019/2020. Naše mladí vyrazilo v brzkém zasněženém sobotním ránu do předměstí Prahy, Hostivic – Břví. Zde na nás v tomto zahajovacím kole v minutáži 2 x 18 min. na zápas čekaly tyto týmy: HBC Strakonice, DHK Baník Most, DHC Slávia Praha a HC Háje. Tři týmy jsme porazit dokázali, jen slávistická děvčata jsou trošku někde jinde a porazila nás rozdílem třídy.

Dovolte mi pár slov závěrem: „nechci zde podrobně rozebírat průběhy jednotlivých utkání, žádné vítězství nebylo jednoduché, každý z týmů má svou kvalitu. Nás nejvíce trápí vstupy do utkání, které jsou z mého pohledu moc vlažné, a to jsou momenty, které se nám v budoucnosti nemusí vyplácet. Strašně mě mrzí, že jsme tentokráte nedokázali být pro pražskou Slávii více vyrovnanějším soupeřem. Dlouho nás trápila děvčata z mého minulého působiště v Mostě. Na nich bylo vidět že chtějí víc, a to bylo také to, co jsme svým svěřenkyním v šatně vyčetl. Je toho ještě strašně moc co máme před sebou, já stále děvčata ještě poznávám, snažím se postupně zjistit, na kterou bude platit cukr a na kterou bič, aby podávaly jak v tréninku, tak v zápasech ty nejlepší výkony. Na druhou stranu i oni si stále zvykají na mě. Jedeme dál, program mají děvčata velice náročný, a proto musíme být dobře připraveni. V globálu, ale musím podotknout, že sobotu zvládly v celku dobře. Mrzet nás může jen zranění Sáry HŘIVNOVÉ, které snad nebude vážné. Jak je mým zvykem, už jen poděkuji skvělému realizačnímu týmu, všem, kteří nám i zde drželi palce na místě a v neposlední řadě našim hráčkám. Děkuji.

Sestava a počet vstřelených branek:

Andy BUCHTOVÁ – brankařka, Adéla KUNEŠOVÁ – 2, Daniela KRÁLIKOVÁ, Natálie STREICHEROVÁ - 1, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 4, Sára HŘIVNOVÁ – 12, Klára MATĚJOVICOVÁ – 28, Anna BÍLÁ - 8, Klára BLAHUTOVÁ – 16, Claudie RAMPOVÁ – 6, Daniela MORÁVKOVÁ - 1, Adéla PAVLÍKOVÁ – 3.

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.

Fotogalerie ke stažení zde.

Následně během první adventní neděle si starší žákyně nadělily na palubovce účastnic Ligy mistrů v Mostě dárek. Po sobotní Žákovské lize si musela děvčata v neděli opět přivstat a vyrazit do Mostu, kde probíhalo druhé kolo mezinárodní soutěže pod názvem Elbe – Labe liga. Českou stranu zde zastupuje náš tým, Spartak Ústí nad Labem a DHK Baník Most. Sousední Spolkovou republiku Německo zde reprezentují týmy: SG Rodertal/Radeberg, BSV Sachsen ZWICKAU, VfL Meissen. Z toho je zřejmé, že zde naše házenkářky čekalo pět náročných utkání v kvalitní minutáži 1 x 25 minut na zápas. Další aspekt, který zvyšuje náročnost jednotlivých zápasů je, že každý tým musí hrát vysunutou obranu. Naše děvčata turnaj zahájila vítězstvím nad Rodertalem 21 : 17. Jako druhé se nám do cesty staví domácí tým bohužel bez jejich opor, které sedí pouze u stolku časoměřičů, a který nás den před tím dokázal značně potrápit. Vítězíme poměrně hladce 16 : 7. Ve třetím zápase oplácíme porážku z prvního kola Zwickau výhrou 25 : 14. V zápase s Ústím se dlouho trápíme, ale nakonec na světelné tabuli svití výsledek 18 : 7 pro nás. V závěrečné bitvě s Meissenem padáme o čtyři branky 18 : 22. V tomto zápase nám bohužel nefungovala především pravá strana obrany. Ale kůži jsme určitě nedali lacino a naše hráčky odcházely ze hřiště patřičně vyšťaveny, a tak je to správné, tak to má být. Ale i Meissen měl v tento den nějaké zaváhání, tak že při závěrečném ceremoniálu si pro diplom a věcné ceny za vítězství v tomto kole dokráčely naše hráčky z Lázní Kynžvart.                                                                                                         

Dovolte mi pár slov závěrem: „mě opravdu nezbývá nic jiného, než před svými svěřenkyněmi smeknout pomyslný klobouček a za celý víkend jim poděkovat. V týdnu si k tomu ještě něco řekneme a ve čtvrtek opět vyrazíme do Mostu na tradiční Mikulášský turnaj, kde se budeme především snažit pilovat obranu. Ještě zde podotknu jednu maličkost, která mě velice potěšila, a která potěší určitě i naše děvčata. Protože jsem v Mostě zůstal, měl jsem možnost asi hodinku pohovořit se svým kamarádem, který je v současné chvíli hlavním trenérem „A“ týmu Černých andělů a který měl možnost sledovat celý náš zápas se Zwickau, Jiřím TANCOŠEM. Hra našich holek se mu líbala s tím, že tam je dost hráček, které by to mohly někam dotáhnout. Je to zkušený lodivod a já mu věřím, a ještě jednou děkuji. Že jsme si neděli všichni užily, Vám doloží i přiložená fotodokumentace. Za celý realizační tým, ještě jednou děkuji našim hráčkám a všem v publiku, kteří byli s námi i v Mostě. Děkuji.  

 

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje:  Andrea BUCHTOVÁ – brankařka, Klára BLAHUTOVÁ – 18, Anna BÍLÁ – 11, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 3, Adéla PAVLÍKOVÁ – 1, Adéla KUNEŠOVÁ – 5, Natálie STREICHEROVÁ – 1, Klára MATĚJOVICOVÁ – 27, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 9, Claudie RAMPOVÁ – 18, Daniela MORÁVKOVÁ – 5. Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Josef VOHANKA a Petr SOBOTÍK.

Fotogalerie ke stažení zde.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže TJ Sokol Lázně Kynžvart