AKTUALITA: Neproměňování střeleckých příležitostí mladších dorostenek nemůže vést k vítězství

12.10.2020 09:57

V pátém kole druhé ligy mladších dorostenek odehraném 10.10.2020 jsme v naší sportovní hale Milana PROKEŠE hostili házenkářky z TJ Sokola Písek. Tedy z interligového klubu, jehož mládež tradičně patří k tomu nejlepšímu, co v našem házenkářském rybníčku v České republice máme. Při našem posledním vzájemném měření sil jsme tomuto týmu podlehli ve vyrovnaném duelu v předchozí sezóně v Milevsku, ještě v žákovské lize, kdy jsme propadli především v obranné činnosti. Proto jsme se snažili v týdnu konkrétně na tuto činnost zaměřit. A bylo to znát, tentokrát jsme v obraně byly důslední, koncentrovaní a přiměřeně tvrdí. Díky tomu jsme ovládli první dějství utkání a do šaten jsme odcházeli se čtyřbrankovým náskokem při skóre 12:8. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit s tím, že zlepšíme střeleckou produktivitu, s větším klidem při střelbě a větší důvěrou v sami sebe. Bohužel právě střelba a proměňování šancí bylo z naší strany ještě horší než v první půli. Naše střelecké zoufalství umožnilo hostujícím dotáhnout a v závěrečných minutách utkání překlopit vyrovnané skóre na svou stranu a s posledním hvizdem rozhodčích mohly Jihočešky slavit výhru 18:22.                                                                                                                                       

Dovolte mi pár slov závěrem: „Už někdy v minulosti jsem v článku použil text z písně Michala DAVIDA a dnes to mám na jazyku opět. I takové dny jsou, že rána za ranou, zas právě tebe najde, a málo komu dojde, že padáš únavou. Přesto, že se naše děvčata snažila to střelecké prokletí zlomit, šance byly, střelby bylo dost, ale bohužel opravdu jen minimum skončilo v brankové síti hostí. Hráčky jsou mladé, při pár nezdarech to začne v hlavičkách šrotovat, klesne sebedůvěra, a to vše se projeví na herním výkonu celého týmu. A bohužel tentokrát to nepotkalo jen jednu hráčku, ale bohužel se v tom nezdaru v útočné fázi koupaly více či méně všechny. Úplně se bojím sem napsat číslo ze statistiky, které ukazuje na počet neproměněných střel. Bojím se, že by mi to nikdo nevěřil, ale záznamy naší týmové vedoucí jsou neúprosné a přesné. Šestnáct za poločas první, dvacet dva za poločas druhý, což znamená třicet osm dohromady. A tečka. Myslím, že víc už nemusím dodávat. Jen snad, že i takové dny jsou. Ještě jednou gratulace do Písku hráčkám i realizačnímu týmu, poděkování našim hráčkám s tím, že se nic neděje. Máme další zkušenost a poučení, které by nám mělo pomoct do budoucna. Poděkování všem, kteří nás sledovali on-line, i když historicky první přenos z naší haly nedopadl zrovna podle našich představ. Teď už jen věřit, že se všichni co nejdříve vrátíme nejen k normálním tréninkovým podmínkám a sportování, ale také k normálnímu životu. Přeji nám i Vám všem, ať už ten virový zmetek přestane co nejdřív ohrožovat kohokoliv a cokoliv. Modlím se, aby to bylo opravdu jen těch čtrnáct dní, ale tak naivní jsem byl už na jaře. Takže ještě jednou děkuji a držme si palce“.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Anna BÍLÁ – 1, Klára BLAHUTOVÁ, Sára HŘIVNOVÁ - 2, Daniela KRÁLÍKOVÁ, Klára MATĚJOVICOVÁ - 6, Claudia RAMPOVÁ – 5, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 1, Kateřina VYSLOUŽILOVÁ – 3.

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Oddílový fotograf: Jan PLACEK. 

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart

 

Fotogalerie k dipozici zde.

Statistiky a průběh utkání najdete zde.
Záznam utkání zde.