AKTUALITA: Nová sezona znamená pokračování spolupráce se základními školami

08.10.2019 12:30

Lázeňská školní liga 2019/2020
První kolo nového ročníku Lázeňské školní ligy v mini házené 4 + 1 proběhlo ve Sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart 2. 10. 2019 Lázně Kynžvart.
Ráno přivezl velký autobus děti tří základních škol před naší sportovní halu, a to konkrétně ze ZŠ Mariánské Lázně Jih, ze ZŠ Velká Hleďsebe a ze ZŠ Drmoul. Děti z místní ZŠ a MŠ Lázně Kynžvart dorazili jako první a samozřejmě po svých. Tyto školy se už několik let zapojují do projektu Házená do škol, který je podporován Českým svazem házené a jehož garantem je právě náš oddíl TJ Sokol Lázně Kynžvart. Stejně jako vždy, tak i dnes se hrálo na dvou hřištích nalajnovaných na šířku haly kdy na jednom se proháněly děti ze druhých a třetích tříd a na druhém chlapci a děvčata ze tříd čtvrtých a pátých. Dnešní rozlosování nám umožnilo krásnou hrací dobu třináct minut na utkání. Je nutno podotknout, že veškerá tato klání probíhají bez počítaní výsledků, že účelem je jen radost dětí z pohybu a ze hry, která je jednoduchá na pravidla, akční, kdy se do hry opravdu zapojují všichni aktéři a myslím, že v průběhu celého dopoledne se určitě povede každému vstřelit branku, což je pro hráče a hráčky ten největší zážitek a radost. Ale kdo tu dnes byl, tak mi určitě potvrdí, že se děti nebavily jen hrou, ale i tím, že vytrvale a mohutně fandily svým spolužákům a spolužačkám nejen za pomocí hlasivek, ale i bubnu místního fanklubu. Aby dnes vše proběhlo, zdárně pomohly naše starší žákyně, které se ujaly role rozhodčích, pohlídaly časomíru, pořídily fotodokumentaci a byly nápomocny učitelům jako asistentky. No a tímto se naše svěřenkyně učí tak trošičku novému pohledu na házenou, takzvaně z druhé strany, nemluvě o tom, že pomáhají dobré věci a dělají něco pro druhé. Za to jim patří opravdu velké poděkování. V závěru dnešního dopoledne s házenou ozdobily hruď všech účastníků zlaté medaile a dnešní den jim připomenou i diplomy vytištěné speciálně pro toto kolo. K dalšímu klání naší Lázeňské školní ligy se sejdeme dne 11. 12. 2019 v tělocvičně Základní školy Mariánské Lázně Jih, kde už by mělo být minimálně ještě o jednoho účastníka více, a to konkrétně o Základní školu Úšovice z Mariánských Lázní. Za dnešek ještě jednou děkuji všem zúčastněným jejich učitelům, pozdrav a poděkovaní letí ředitelkám a ředitelům příslušných škol. Na viděnou v prosinci.

Ukázkové hodiny 7. 10. 2019 Mariánské Lázně - Zábava s míčem na házenou rozzářila oči dětí na základní škole


Po předchozí dohodě s vedením ZŠ Úšovice v Mariánských Lázních, jsme dnes na jejich škole odprezentovali tři ukázkové hodiny, zaměřené na pohyb s míčem. Tato škola je pravidelným účastníkem naší Lázeňské Školní ligy, kterou náš oddíl TJ Sokol Lázně Kynžvart organizuje už několik let. Dnes se v jejich prostorné tělocvičně v průběhu dopoledne vystřídaly dvě třídy prvňáčků a tři třídy druháků. Já i naše starší žačka Veronika ŠESTÁKOVÁ, která mi dnes asistovala, jsme si to s dětmi užili a o tom že si to užívaly i děti nám svědčilo to, že se jim vůbec nechtělo vracet do školních lavic. Všechny byly snaživé, dá se říci že i lačné po pohybu, který byl dnes vyloženě zábavný a naše barevné míče na mini házenou pro ně nebyly žádnou překážkou. Já už jen v závěru poděkuji paní ředitelce Mgr. Monice PREŇKOVÉ za vstřícnost, učitelkám jednotlivých tříd a jejich žákům za účast s tím, že se těšíme na další spolupráci.
 

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže
TJ Sokol Lázně Kynžvart