AKTUALITA: Osmý turnaj Lázeňské školní ligy miniházené je za námi

28.10.2017 14:58

Od podzimu 2016 je šest základních škol na Mariánskolázeňsku zapojeno do Lázeňské školní ligy miniházené pod hlavičkou TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart. Jedná se o ZŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Drmoul, ZŠ Jih Mariánské Lázně, ZŠ Úšovice Mariánské Lázně a ZŠ Dolní Žandov. Více jak 300 nadšených dětí z prvního stupně se díky házenkářským nadšencům z Kynžvartu, kde má házená více jak 40-ti letou tradici, naučilo nový sport, který nemá výkonnostní hranice a který je ve své podstatě velmi jednoduchý, ale při tom zábavný. Díky skvěle spolupracujícímu učitelskému sboru v čele s šéftrenéry můžeme tak házenou představit nejen děvčatům, na které jsou v kynžvartském oddílu zaměřeny, ale také chlapcům. Protože nejde o výsledek, ty se v turnaji vůbec neevidují, hrají s nadšením úplně všichni, i ti, kteří se jiných školních soutěží neúčastní. V letošním školním roce jsme přidali do hry nové jednoduché pravidlo, které cílí na to, aby se do hry zapojili úplně všichni - jde o pravidelné střídání hráče, který vystřelí ať úspěšně nebo neúspěšně na branku a místo něj nastupuje do hry ten spoluhráč, který je na řadě. Mezi všemi účastníky se toto setkalo s velkým úspěchem.

Garantem Lázeňské školní ligy miniházené je TJ Sokol EUTIT Lázně Kynžvart, který pamatuje na to, aby všichni ti, kteří nadšeně stráví dopoledne sportem, byli řádně odměněny. Proto je vždy pro každého připraven vlastní diplom se jménem a velkou jedničkou označující každého za vítěze, zlatá medaile a překvapením posledního turnaje byly atraktivní silikonové náramky s vyraženým textem. Trenérské seskupení kynžvartského oddílu pracuje pravidelně s dětmi ve svém oddíle, účastní se turnajů a soutěží, pořádají pro děti letní i zimní soustředění, není jim cizí atletika, gymnastika, ale ani lyže nebo fenomén doby - extrémní závody. Přes své vytížení najdou další čas, který ochotně věnují také školním dětem. A je to vlastně radost, protože být každý turnaj mezi stovkou nadšeně sportujících dětí, které se baví, radují, ničeho se nebojí a ze kterých rostou osobnosti, takový čas je zlatem vyvážený.

Turnajový program je naplánovaný na celý školní rok 2017/2018. Do konce letošního roku bude odehrán ještě turnaj určený pouze pro 1. třídy, a to 29.11.2017 v Dolním Žandově. Následovat budou turnaje 7.2.2018 ve Velké Hleďsebi, 16.5.2018 v Lázních Kynžvart a na závěr školního roku přijde řada opět pro prvňáčky, kteří se utkají 20.6.2018 v Drmoule.

Velmi děkujeme Českému svazu házené, jenž soutěž zaštiťuje a dále pak městu Lázně Kynžvart, Drmoul, Velká Hleďsebe a Dolní Žandov, kteří se rozhodli v letošním roce na akce finančně přispět.

Více informací včetně bohaté fotogalerie a kontaktů najdete na https://www.hazena-kynzvart.cz/skolni-liga/.