AKTUALITA: Pololetní turnaj 2020 po prvním hracím dni

31.01.2020 17:32

Sedmý ročník zimního Pololetního turnaje má za sebou první hrací den. Mladší žákyně dnes odehrály 11 utkání a starší žákyně jich měly na programu 12. Viděli jsme spoustu bojovných momentů, dokonce i jednu přímou červenou kartu, která vystavila stopku na další zápas hráčce z týmu RHC Central Bohemia. Turnaj probíhá pod přísným dohledem čtyřech zkušených rozhodčích, kteří jsou doplněni o dvě mladé dámy, ty si cestu k rozhodcovké elitě teprve směle prošlapují. Jsme rádi, že jsou naší součástí!

V kategorii starších žákyň zatím pachuť porážky nepoznal domácí tým, který má sebou tři vysoké výhry proti týmům VŠ Plzeň, Slavoj Tachov a RHC Central Bohemia. Zítra čekají hráčky Házené Kynžvartdalší těžké zápasy, a to zejména v 10:40 hodin utkání s Háčkem Veselí, tradiční derby s týmem Hvězda Cheb je na programu v 15:15 hodin a 18:00 hodin přijde na řadu zápas s aktuálním lídrem Žákovské ligy DHC Slavia Praha A.

V kategorii mladších žákyň je situace velmi obdobná, o první body přišla naše děvčata až v posledním večerním utkání proti týmu Sokol Písek A. Ten je zatím na turnaji velmi suverénní a své soupeře poráží s velkým rozdílem skore. Pro náš tým bylo velmi cenné vítěztsví zejména proti Slavoji Tachov, o vítězi rozhodla až střela z poslední devítky po hracím čase. I zítra budete mít možnost vidět mladší děvčata Házené Kynžvart v akci. Určitě si nenechte ujít odvetný zápas proti Slavoji Tachovu 13:30 hodin a Písku A v 17:35 hodin. Po prvním hracím dnu je v kategorii mladších nejúspěšnější střelkyní domácí hráčka Jana Půžová.

Páteční den plný házené zakončilo přátelské utkání domácího týmu žen Házené Kynžvart proti mužstvu dorostenců HBC Strakonice. Na konci utkání zasvítilo na tabuli konečné skore 27:36  ve prospěch našeho soupeře. Byla to zajímavá třešnička na dortu dnešního dne, která se plnému hledišti určitě líbila. I tento zápas bude mít na programu svou odvetu, a to zítra v sobotu 1.2.2020 od 12:00 hodin.

Komentář trenéra Petera Sabadky: Jsme vděční za takovou konfrontaci, protože hráči byli velmi dobře somatisky vybaveni - silní a rychlí. V druhém poločase jsme byli i my schopni se dobře prosadit a děvčata se dobře adaptovala na silovější styl hry. Dokázali jsme hlavně v druhém poločase soupeře herně přečíslovat do střeleckých pozic, které jsme následně úspěšně proměnovali. V druhém poločase jsme skorovali 17krát oproti  10 úspěšných pokusům z první půlky. Děvčata můžeme pochválit za stupňování výkonu v průběhu utkání. Určitě si nenechte ujít zítřejší odvetu.

Díky všem, kteří si dnes během celého dne našli cestu do sportovní haly Milana Prokeše.

Bohatou fotogalerii z celého turnaje budeme vkládat zde.

Průběžné turnajové výsledky můžete sledovat online na našem webu zde.