AKTUALITA: Pololetní turnaj 2020 zná své vítěze

02.02.2020 12:06

Sedmý ročník Pololetního turnaje je u konce. Stopadesát nadějných házenkářek z celé republiky měřilo své síly během třech dnů ve sportovní hale Milana Prokeše. Bylo odehráno 60 utkání, které byly proloženy dvěmi přípravnými zápasy našich žen. Jejich soupeřem se pak stali netradičně dorostenci týmu HBC Strakonice. Toto zajímavé klání si málokdo nechal ujít, a tak naše hala doslova jiskřila tou nejlepší sportovní atmosférou!

V kategorii mladších žákyň se turnaje účastnilo šest týmů, které se utkaly dvoukolově a hráčky tak měly vždy šanci na "reparát". První kolo suvěréně opanoval tým TJ Sokol Písek A stíhaný našimi děvčaty Házené Kynžvart. Druhé kolo dopadlo podobně, a tak zlato putuje do Písku, stříbro zůstává doma a bronzové medaile si vybojoval tým Slavoje Tachov. Pro indiviuální ceny si během vyhlášení přišly nejlepší brankářka Tereza Končelíková, TJ Sokol Písek A, nejlepší hráčka Lucie Seberová, VŠ Plzeň, nejlepší střelkyně Diana Černá, TJ Sokol Písek A a nejtrestanější hráčkou byla vyhlášena Žaneta Šandová, Házená Kynžvart.

Starší žákyně v konkurenci osmi týmů měly jasného favorita - vedoucí tým Žákovské ligy DHC Slavia Praha, který na turnaji rozdělil svá děvčata na dvě party, první družstvo tvořily hráčky ročníku narození 2005 a druhý byl poskládaný z hráček ročníku narození 2006. DHC Slavia Praha A pachuť porážky během turnaje nepoznala a s plným bodovým ziskem si po právu zasloužila zlaté medaile, druhý slávistický tým pak obsadil příčku druhou. Bronz zůstal doma! Stejně tak v domácím prostředí zůstala jedna z individuálních cen, a to za nejlepší hráčku, kterou byla vyhlášená Anička Bílá. Nejlepší brankářkou byla trenérskou anketou vybrána Barbora Bačáková, DHC Slavia Praha A. Cenu pro nejlepší střelkyni si odvezla Veronika Dvořáková, DHC Slavia Praha a prasátko pro nejtrestanější hráčku patřilo Natálii Slunéčkové, Háčko Veselí.

Všem týmům gratulujeme a děkujeme, že se staly na tři dny naší součástí. Velké poděkování patří početné družině organizátorů, kteří se perfektně postarali o stravu pro účastníky, úklid, zpracování výsledků a pohodovou atmosféru. Také jsme rádi za podporu našich partnerů a sponzorů, do jejichž řady nově patří minerální vody HEAD, které měli všichni účastníci během turnaje k dispozici zdarna.

Pro přiblížení turnajové atmosféry jsme pro Vás připravili bohatou fotogalerii z celého turnaje a najdete ji zde. Kompletní výsledky bylo po celou dobu možné online sledovat na našem webu zde.

Zatímco ve sportovní hale Milana Prokeše vrcholí Pololetní turnaj, jedna z hráček našeho dorosteneckého týmu, kterou od jarní sezony budeme vídat také v ligových utkání žen, Kristýna Konigová dnes odjela na třídenní specializovaných kemp reprezentačního týmu dorostenek do Břví u Prahy. Kategorie W 18 pod vedením trenéra Michala Červenky se aktuálně připravuje na svůj vrchol, a to účast na letošním Mistrovství světa, jehož dějištěm bude Čína.