AKTUALITA: Pololetní turnaj ve Skalné je minulostí

06.02.2017 20:13

Od pátku 27.1.17 do neděle 29.1.17 byl odehrán ve Skalné zimní turnaj mladších a starších žaček pořádaný naším oddílem. Pololetní turnaj datuje svůj vznik do doby společného působení Loko Cheb a TJ Sokol Lázně Kynžvart, později vystupovaného jako HC CheLK. Tuto tradici mladšího "sourozence" Kynžvartského poháru - Memoriálu Milana Prokeše bychom rádi zachovali i do budoucna. A jednou se možná nebudeme muset ani stěhovat do Skalné....:-)

Turnaje se zúčastnilo šest družstev mladších žaček a šest družstev starších žaček, účastníkem z největší vzdálenosti bylo družstvo z Jindřichova Hradce. Nechyběli ale ani naši mostečtí přátelé, plzeňští a tachovští sousedé nebo jihočeské týmy ze Strakonic, Písku a pražskou enklávu zastupovalo družstvo Sokola Vršovic. Páteční den jsme strávili ve dvou halách, kromě Skalné byla část utkání odehrána také ve sportovní hale u ZŠ Františkovy Lázně, kterou využíváme jako svou domovinu pro zimní tréninkové období.

Hracích minut strávili děvčata na hřišti dost a dost, hrálo se systémem každý s každým, a to dvoukolově, aby měl každý šanci na reparát, pokud by se první utkání nepovedlo. To se nakonec ukázalo jako klíčové, protože ve starších žákyních vítěz celého turnaje DHK Baník Most měl nerozhodnou bilanci vítězství hned s dvěma týmy, a to s Pískem a domácími z Lázních Kynžvart, kteří skončili nakonec na krásném druhém místě, o němž rozhodl pouze jediný vstřelený gol na straně Mostu. Naše družstvo okusilo v turnaji pouze jednu zmiňovanou prohru s mosteckými děvčaty, ale zároveň si z turnaje odnesly ještě další dvě utkání s nerozhodným skorem. Nutno dodat, že domácí tým byl kvůli zranění Anity Čučelové výrazně posílen o vynikající brankářku Adélu Srpovou z HK Spartak Ústí. Všichni přítomní žasli nad tím jak Adéla strhla své prozatímní spoluhráčky ke skvělým výkonům a po zásluze byla jednohlasně zvolena nejlepší brankářkou turnaje. O téhle dívce ještě v budoucnu hodně uslyšíme!!!

V mladších žákyních si šel pro vítězství již od prvního hvizdu tým Sokola Písek, kterému zdatně sekundoval stříbrný DHK Baník Most následovaný bronzovým Sokolem Vršovice. Domácí družstvo sbíralo své další zkušenosti s pro ně netradičními soupeři. Tým nehraje házenou pro výsledky, ale zaměřuje se na postupnou herní vyzrálost všech děvčat bez rozdílu. Proto jsou hráčky v každém utkání rovnoměrně zatěžovány a pravidelně střídány. Stalo se tak i v nejemotivnějším zápase turnaje se Sokolem Vršovic, který vyzněl po 20 minutách v náš prospěch, a to o jediný gol. Průběh zápasu ukázal jakým směrem se naše družstvo ubírá - základ tvořila pevná obrana s postupným přechodem do protiútoku, kde se projevila tréninkové píle a souhra našich spojek, pivota a křídel! Do hry se zapojily všichni, lavička celý zápas žila a povzbuzovala. Emoce by se daly krájet, slzy v očích měly po zápase úplně všichni včetně rozhodčích:-)

Početná skupina fanoušků se shodla na tom, že se v halách tento víkend hrála rychlá a bojovná házená, která lahodila oku diváka. Přestože se turnaj odehrál v provizorních domácích podmínkách, tak byl organizačně skvěle zajištěn. Skalná nám nabízí skvělé zázemí herní, ubytovací i stravovací, každý odjížděl z "konce světa" spokojený a správně unavený.

Děkujeme všem účastníkům za skvělou atmosféru a těšíme se na další ročník:-)