AKTUALITA: Poslední vystoupení v roce 2019 zvládly starší žákyně na jedničku

18.12.2019 14:02

Náročný program, který v poslední době starší žákyně Házené Kynžvart měly, zakončily v sobotu 14.12.19 třemi zápasy na palubovce Tachovské haly, kde probíhal turnaj soutěže Plzeňské oblasti. Zde se nám do cesty postavily týmy Slavoje Tachov „B“, DHC Plzeň „A“ a DHC Plzeň „B“. Po vlažném vstupu do prvního utkání se přece jenom brankostroj našich hráček rozjíždí, což značí povinné vítězství skórem 32 : 6. Druhý zápas proti velice kvalitnímu týmu DHC Plzeň „A“ přináší krásnou rychlou házenou z obou stran se šťastným koncem pro nás s výsledkem 28 : 27. Zodpovědný přístup našich hráček, pokračuje i v zápase třetím a i v poslední utkání roku si naše mládí připisuje vítězství 30 : 14.                                                       

Dovolte mi pár slov závěrem: Za zmínku určitě stojí zápas s Plzeňským áčkem. Tohle byl opět zápas, který má význam. Krásná rychlá a kreativní házená z obou stran musela bavit všechny přihlížející. Skóre se v průběhu zápasu překlánělo z jedné strany na druhou jak na houpačce a tentokráte jsme to byli my, kdo byl v závěru o jediný gól nahoře. Tento den si krásně a vydatně v minutáži 2 x 20 minut na zápas zahrály všechny naše hráčky. Prostřídávaní nám dovolilo vždy držet rychlé tempo hry a často skórovat z první či druhé vlny rychlého útoku. Holky hrály uvolněně a tentokráte byly i více střelecky produktivní a nekupilo se tolik chyb. Já osobně jsem rád, že se teď na volno a svátky můžeme těšit s dobrým pocitem. Věřím, že si naše děvčata do volna, které jim od příštího čtvrtka nastane zařadí i odpočinek aktivní, neboť hned po Novém roce vyrážíme dne 3. 1. 2020 na kvalitně obsazený turnaj do Jindřichova Hradce. Já už v samotném závěru jen poděkuji celému realizačnímu týmy, který pro hráčky dělá první poslední, samotným hráčkám za přístup a za to jaké jsou a všem kteří nás na naší náročné cestě učení a poznávaní podporují. A všem, kteří u textu vydrželi až do tohoto místa přeji krásné prožití svátků Vánočních, a hlavně zdraví a štěstí nejen do roku 2020. Mějte se krásně.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu dne: Andy BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Daniela KRÁLIKOVÁ – 5, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 6, Sára HŘIVNOVÁ – 10, Klára MATĚJOVICOVÁ – 15, Anna BÍLÁ – 10, Klára BLAHUTOVÁ – 20, Claudie RAMPOVÁ – 19, Daniela MORÁVKOVÁ – 2, Lucie PLACKOVÁ, Adéla PAVLÍKOVÁ – 3.Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže 

FOTOGALERIE K SHLÉDNUTÍ ZDE.