AKTUALITA: Právě proto to všichni děláme - velmi pozitivní emoce a hodnocení PHC 2017!

20.04.2017 21:32

Ve dnech 13.-17.4.2017 se naše starší žačky společně s výraznými posilami z klubů HK Spartak Ústí nad Labem, HC Plzeň a FK Hvězda Cheb, účastnily nevětšího mezinárodního turnaje konaného, jak název napovídá v Praze - Prague Handball Cup 2017.

98 – Michalcová Tereza – FK Hvězda Cheb

Většina holek se účastnila dvou slučovacích tréninků a jednoho přípravného turnaje. Takže na sehrání nebylo moc času. To se projevilo hned v prvním poločase s týmem z německého Rostocku, který trval patnáct minut a na jeho konci bylo skóre 2:9. Bylo vidět, že holky samy od sebe čekaly daleko víc. Při kratičké poradě v poločase jsme si řekli, že je třeba brát hru víc individuálně a na nic nečekat, využít každou příležitost. Druhý poločas tohoto zápasu už byl velmi vyrovnaný a na skóre dokonce vyzněl v náš prospěch o jeden gól, což ale samozřejmě nestačilo a my přišli o první body. Nicméně druhý poločas napověděl, že to smysluplné může být a holky si začaly pomalu důvěřovat. V základní skupině se nám povedlo hrát velmi vyrovnaná utkání s týmem pražských Kobylis a zahraničními týmy z Rakouska, Belgie a Dánska. Ze základní skupiny jsme poustoupily do skupiny B z pátého místa.

V této části už je každé utkání hrané jako play off, tedy kdo vyhraje postupuje kdo prohrává definitivně na turnaji končí. Protože byly holky zápas od zápasu lepším týmem, věřili jsme si. Do play off jsme nastoupili v neděli ráno proti týmu Kobylis B, přes které jsme přešli dál a čekal nás velmi složitý soupeř HC Háje B. Toto utkání bylo maximálně vyrovnané což dokazoval stav 10 vteřin před koncem 10:10, pak se nám povedlo vstřelit rozdílovou branku v poslední vteřině utkání a vyhráli jsme tak nejtěsnějším rozdílem 11:10. Mnozí z nás začínali mluvit o skvěle se plnícím snu. V neděli odpoledne jsme se postavili soupeři z hlavního města Srbska. S děvčaty z Bělehradu naše holky prodaly do jedné vše co v nich zbývalo, bylo to velmi těžké a vyrovnané utkání na jehož konci byl na ukazateli skóre výsledek 14:14. Museli jsme podstoupit rozstřel v takzvaných trhácích, kde se nám povedlo zvítězit 2:1. Emotivní dlouhý den jsme ukončili postupem přes Dánsko.

Celá neděle proběhla jako jeden velký dokonalý sen. Pro nás trenéry to byl jeden z největších zážitků za naší kariéry, je nepopsatelné co se v člověku může odehrávat za směs pozitivních emocí, když je součástí týmu správných holek a užívá si neutuchající podpory jejich rodičů, kteří s námi byli většinu turnaje. Po neuvěřitelných bojích jsme se ocitli na konci třetího turnajového dne a věděli jsme, že turnaj pro nás ve skupině B nekončí a budeme pokračovat jako jediný český zástupce v této skupině i o velikonočním pondělí.

S odhodláním, nervozitou, ale pozitivní náladou jsme nastoupili proti Litevskému soupeři, za mohutné podpory fanoušků, kteří neváhali a přijeli nás o tento sváteční den podpořit. V souboji jsme určitě obstáli, bohužel byl ale soupeř už nad naše síly. Utkání skončilo o tři banky v náš neprospěch a tak jsme turnaj PHC 2017 ukončili před domácím publikem se ctí, při vzájemném děkování hráček fanouškům a fanoušků hráčkám nezůstalo jediné oko suché.

Nejde slovy a už vůbec ne písemně vyjádřit to co jsme s děvčaty, jejich rodiči a ostatními fanoušky prožívali. Všem vám moc děkujeme za skvělou atmosféru a holkám za příkladnou reprezentaci našeho oddílu. Moc si vážíme toho, že nám kluby hostujících hráček tuto spolupráci umožnili a doufáme, že i jim se s námi líbilo. Těšíme se na další příležitost.