AKTUALITA: Představujeme novou hráčku sezony 2020/21 Annumarii Patrnčiakovou

17.07.2020 13:52


1. Hned na první pohled jistě zaujme tvé netradiční jméno. 

Moje "netradiční" jméno vymyslela moje babička. Nevím, jestli má nějakou historii, ale po pravdě mě tak kromě rodičů nikdo neříká. Ve sportovním házenkářském světě mám prezdívku Anči, v soukromém osobním životě Vendulka. 

2. Pro domácího fanouška jsi zatím neznámou tváří, představ se jim, prosím

Pocházím ze Šuran (jižní Slovensko), kde v součastnosti žije moje rodina. Házenou hraji od svých 6 let, v mládí jsem se věnovala i dalším sportovním aktivitám. Postupem času se to vytříbilo a zůstala jsem u házené.  Mezi moje koníčky patří plavání, ráda jezdím na kolečkových bruslích nebo na kole, zahraju si i tenis, volejbal a různé jiné sporty. Pocházím ze sportovní rodiny, kde moje maminka byla házenkářka a otec se věnoval kulturistice, takže často navštěvuji i v posilovnu, což je moje další záliba. 

V 15-ti letech jsem se rozhodla pro sportovní gymnázium v Trenčíně zaměřené na házenou. Působila jsem v trenčínském klubu asi 6 let. Další moje házenkářské kroky vedly do Michalovců, Zlína, Hodonína a Olomouce. Razím teorii, že ambice si je vždy potřeba stanovit co nejvyšší, ale reálné. Momentálně je to postup s novým týmem Házená Kynžvart z 1. ligy do nejvyšší česko-slovenské soutěže MOL liga. Co sa týká reprezentace, měla jsem možnost reprezentovat SR už v mladších kategorích, postupně až k ženám a za tuto možnost jsem velmi vděčná. A doufám, že se nám podaří naplnit aktuální reprezentační cíl a postoupit na Mistrovství světa 2021. V první fázi kvalifikace nás čekají soupeřky z Ukrajiny, Izraele a Luxemburska.

3. Co tě zavedlo na dlouhou cestu Trenčín - Olomouc - Lázně Kynžvart? 

Co mě přivedlo do Lazních Kynžvart? Oslovil mě trenér Peter Sabadka s návrhem pomoct jeho týmu. Po pravdě jsem si nedovedla představit odejít z práce, kde pracuji téměř 10 let. K mému rozhodnutí určitě pomohlo, že tento klub má velké ambice, což je pro mě svým způsobem zajímavá výzva a doufám, že budu pro tento tým přínosem.Taktéž asi přišel čas si trošku oddychnout od cestování, 6 let jsem dojížděla na tréninky a současně pracovala jako lektorka v elektrovýrobě, což bylo náročné... Každopádně člověk vždy dokáže to, co si umíní, stačí jen chtít! Teď to bude podstatně jednodušší, všechno budu mít na jednom místě, zůstane mi víc času na regeneraci... To považuji za jedno z velkých pozitiv.

4. Co si zatím měla ze svého nového působiště možnost poznat? 

Do Lazní Kynžvart jsem cestovala zatím na jeden prodloužený víkend, kde jsem absolvovala jeden herní trénink. Prostředí a milí lidé na mě působili velmi dobrým dojmem. Těším se sem, i když ze současného herního kádru znám zatím jen Veroniku Dvořákovou. 

V rámci letní přípravy máme vytvořené velmi dobré treninkové plány a v rámci volna je na každé hráčce, jak se s tím popasuje a jak přijde připravená. Následně nás čeká vcelku herně nabitý měsíc srpen, ale zároveň si myslím, že odehrajeme kvalitní zápasy, které nám pomůžou se sehrát. Jak se říká, těžko na cvičišti, lehce na bojišti.

5. Jak jsi strávila poslední zvláštní půlrok ovlivněný coronavirem? 

Během doby ovlivněné covid - 19 jsem se ani po rozvolňování opatření nemohla připravovat s mým tehdejším týmem z Olomouce, protože byly zavřené hranice a využívala jsem individuální tréninky so vším, co bylo k dispozici. Nemohla jsem si dovolit cestovat do Čech a potom být v karanténě, protože práci jsem měla na Slovensku a celou dobu jsme pracovali bez omezení.