AKTUALITA: Přípravný turnaj v Plzni vyšel starším žačkám na jedničku

19.11.2019 21:11

Bez zaváhání využily starší žákyně celkem nedávné pozvání na jednodenní přípravný turnaj, který organizoval oddíl DHC Plzeň, a který v dlouhodobém plánu neměly, protože je jasné, že každá možnost hraní kvalitních utkání je pro naše svěřenkyně přínosem. Zde na ně čekali tři družstva z DHC Plzeň, kdy jedno tvořily hráčky mladšího dorostu a další plzeňské družstvo bylo z SVŠ Plzeň, taktéž doplněné o hráčky patřící o kategorii výše. Naše děvčata se podělila o body v prvním zápase s DHC Plzeň červená, poté si naše házenkářky poradily s SVŠ Plzeň a s DHC Plzeň černá a bílá. 

Dovolte mi pár slov závěrem: „tento pohodový turnaj nelze zhodnotit jinak než kladně, všechny naše hráčky měly dostatečnou příležitost se na palubovce vyřádit o čemž svědčí i to, že krom jedné, se všem podařilo zapsat do střelecké listiny, což já považuji za velice pozitivní ukazatel. I zkušenost z prvního utkání, ve kterém jsme měli až hrozivý deficit v proměňování šancí, díky kterému jsme prakticky po celý zápas dotahovali vedení soupeře, a kdy jsme ještě dvě minuty před koncem padali o dvě branky a měli vyloučenou hráčku. Přesto jsme trpělivostí v obraně neinkasovali, a naopak ještě dotáhli, a dokonce jsme v závěru měli míč v držení, ale poslední střela z dálky těsně před závěrečnou sirénou už nám tam nepadla. Opět ověření pravdy, že bojovat až do konce se vyplácí. Při závěrečném vyhlášení si naše děvčata převzala věcné ceny za nejlepší tým tohoto dne a jako nejužitečnější hráčku jsme nechali vyhodnotit naši brankařku Andreu BUCHTOVOU, která v poslední době zůstává na tomto postu bohužel osamocena. V samotném závěru už, jak je mým zvykem, jen poděkuji všem hráčkám za přístup, realizačnímu týmy za spolehlivost a děkuji také všem, kteří se na nás do Plzně přijeli podívat. Děkuji.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Andy BUCHTOVÁ – brankařka, Adéla KUNEŠOVÁ – 4, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 10, Sára HŘIVNOVÁ – 13, Klára MATĚJOVICOVÁ – 17, Anna BÍLÁ – 10, Klára BLAHUTOVÁ – 13, Claudie RAMPOVÁ – 9, Daniela MORÁVKOVÁ – 7, Lucie PLACKPOVÁ – 3, Nikol ALAXINOVÁ, Adéla PAVLÍKOVÁ – 2. Vedoucí družstva: Lenka VOHANKOVÁ, Trenér: Jiří MARŠÍK, Asistenti: Josef VOHANKA a Petr SOBOTÍK.

                                                                                              Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

                                                                                                   TJ Sokol Lázně Kynžvart

Fotogalerie k shlédnutí zde.