AKTUALITA: První část třetího ročníku Příměstského tábora za námi!

11.08.2018 14:41

Poslední červencový týden patřil již tradičně Příměstskému táboru, který letos potřetí pořádali nadšenci z házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart. Cílem je zajistit v době letních prázdnin dětem kvalitní program a dostat je tak od počítačů, televizí a mobilů. Věříme, že se nám během týdne podařilo v účastnících zažehnout jiskřičku sportovního nadšení a elánu, který jim vydrží i do budoucnosti.

Sportovní příměstský tábor je aktuálně po dobu tří let (2018 - 2020) realizován z Operačního programu Zaměstnanost, jenž je spolufinancován Evropským sociálním fondem. Díky tomu bylo možné oproti minulým rokům "roztáhnout křídla" a připravit tak pro děti mnohem bohatší program, vylepšit zázemí a navíc zajistit bezplatný odvoz z domovů na tábor a zase zpět. Pro děti jsme tak nakoupili spoustu nového sportovního a kreativního vybavení, připravili animační programy a nuda mezi námi neměla skutečně šanci! 

Sešlo se 23 dětí ve věku 5 - 11 let z celého okolí Mariánskolázeňska.  Celý týden nám počasí přálo, sluníčko pálilo na plné obrátky, takže jakýkoliv přísun vody byl v kterémkoliv okamžiku s radostí vítán. Dopolední program patřil tradičně pobytu v přírodě, krásný program pro nás připravil Zámek Kynžvart a jednu dopolední štaci jsme nasměrovali na zříceninu hradu Kynžvart a díky Lesům ČR a Léčebným lázním Lázně Kynžvart, kteří zde vybudovali Pohádkovou cestu, bylo o zábavu postaráno. Nikdo ani nestihl „remcat“, že cesta je trnitá a strmá. Ani nevím, jestli pauzu po obědě můžeme nazývat „poledním odpočinkem“. Na děti čekala zumba, koně, hasiči a kouzelník, prostě každý den něco jiného a záživného. Odpolední část je ale vždy vyhrazená pro míč, sport, soutěže, hry a pohyb jako takový. Vždyť cílem je, aby děti od nás každý den odešli šťastné, unavené a plné zážitků a možná i na oko trochu smutné, že pro dnešek už je opravdu konec….

Mise pro tentokrát splněna! Velmi děkuji všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé týdenní akce. Díky paní Janě Čížkové z dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňsko, která mě provedla labyrintem již zmiňované dotace a je pro mě velkou podporou v dalších projektech, které pro TJ Sokol Lázně Kynžvart vymýšlíme. Díky kuchařkám ze ZŠ Lázně Kynžvart, které nám tradičně vařily skvělá a chutná jídla. Díky společnosti EUTIT s.r.o., že můžeme podobné projekty realizovat, protože máme k dispozici kvalitní zrekonstruované zázemí TJ. Díky trenérkám z oddílu házené, které týden svého času věnovaly účastníkům příměstského tábora stejně tak jako naše dorostenky, které po celý týden pomáhaly.

V letošním roce nás čeká ještě druhý běh příměstského tábora, tentokrát v týdnu od 27. do 31.8.2018, oba běhy byly kapacitně velmi brzy obsazené a my věříme, že tomu tak zůstane i nadále. Předpokládané termíny v příštím roce jsou 22. – 26.7.2019 a 26. – 30.8.2019.

Těm, kteří by s námi rádi trávili i čas do budoucna, nabízíme možnost zapojit se do našeho oddílu házené, pravidelné tréninky začínají v úterý 4.9.2018 od 15:30 (mírně pokročilý) případně 17:00 hod (začátečníci).