AKTUALITA: Reprezentantku ČR Kristýnu Königovou čeká mezinárodní turnaj v Polsku

02.10.2020 13:10

Hráčka Házená Kynžvart Kristýna Königová je stabilní členkou reprezentačních výběrů ČR od dorosteneckého věku. Spolu se svým týmem dokázala vybojovat postup na mistrovství světa dorostenek, kterému však není současnou situací přáno. Z původního letního termínu a místa konání v Číně bylo mistrovství světa dorostenek přesunuto do Chorvatska, posléze bylo odloženo na září a později na termín prosincového EURA žen. Nyní IHF rozhodlo o přeložení MS až na rok 2021. Kompletní informace si můžete přečíst na svazových stránkách.

Přesto se snaží juniorský reprezentační tým ČR a nejen ten plnit svůj plán akcí a 28.9.2020 zahájil tréninkový kemp v Luhačovicích, který pokračuje mezinárodním turnajem třech zemí v Polsku. Bohužel čtvrtý španělský tým nakonec účast odvolal, a tak se naše hráčky včetně Kristýny postupně utkají se dvěmi týmy Polska a s týmem Rakouska. K prvnímu utkání nastoupí již dnes v 16:00 hodin a zápas je možné sledovat obrazem online zde. V kompletní nominaci týmu je také brankářka Házená Kynžvart Adéla Srpová, která bohužel pro tuto reprezentační akci zůstala v roli náhradnice.

Stejný osud potkal dorostenecké reprezentantky ČR, hráčky Házená Kynžvart Kláru Matějovicovou a Šárku Kapusniakovou, které zůstaly nakonec doma jako náhradnice pro tréninkový kemp v Kutné Hoře, který zároveň probíhá.

Na reprezentační akci žen SR nakonec neodcestovala Anna Maria Patrnčiáková, jejíž tým se měl utkat v přátelském utkání se seniorskou reprezentací ČR. Tento kemp byl nakonec v průběhu zrušen.