AKTUALITA: Reprezentujeme na celostátním kempu házenkářských nadějí

17.01.2020 13:21

Další reprezentační akcí byl zahájen rok 2020. Tradičním prvním srazem nového roku je celostátní kemp házenkářských nadějí, který se koná právě v těchto dnech od 15. 1. 2020 do 18. 1. 2020. Jedná se o první stupeň výběru hráčů a hráček pro reprezentaci. Talentovaní hráči a hráčky jsou vybírání především na základě svých individuálních schopností a dovedností, ale i na základě svých tělesných parametrů. Tímto výběrem projde více než 300 chlapců a dívek. Jen ti nejlepší v budoucnu vytvoří základ dorosteneckého reprezentačního výběru. Kemp je však zároveň významnou akcí i pro trenéry, kteří se jej v různých rolích aktivně zúčastňují a rozhodčí, kteří se zde připravují na výkonnostní postup. Místem konání je pak nejlepší sportovní středisko u nás Nymburku, kde se mj. připravují také vrcholoví sportovci.

V loňském roce kempem prošla Šárka Kapusniaková, v minulosti také např. Denisa Vsloužilová, Veronika Dvořáková, Nikola Švihnosová nebo Kristýna Königová. Letošními házenkářskými nadějemi ročníku 2005 za Karlovarský kraj jsou Klára Matějovicová, Sára Hřivnová a Barbora Šatrová. A to v doprovodu trenéra Vladimíra Königa.

Ve středu byl kemp zahájen tříhodinovým tréninkem na pěti stanovištích. Ve čtvrtek se rozehrál turnaj výběrů a proběhlo testovaní. V pátek účastnici pokračují v turnaji a čekají je další tréninkové jednotky. Všechny hráčky jsou také tradičně rozdeleny do skupin Elite a Super.

Držíme palce a jsme na Vás hrdí!