AKTUALITA: Skvělý výsledek našich hráček na domácí palubovce

21.09.2020 08:26

Záloha prvoligového mladšího dorostu z mistrovského klubu DHK Baník Most, dorazila v sobotu 19. 9. 2020 do naší sportovní haly Milana PROKEŠE k odehrání třetího kola druhé ligy. Nejen já osobně, ale i ostatní jsme po dosavadních výsledcích soupeře, a hlavně po jejich brankostroji v minulém kole v Příbrami očekávali vyrovnaný duel. Našim cílem bylo předvést v domácím prostředí stejné nasazení a houževnatý přístup, který naše hráčky předvedly v prvním kole proti Třeboni. Začátek utkání proti týmu složeného převážně z hráček, které dobře znám, protože jsem měl tu čest je několik let trénovat, byl tak nějak nervózní z obou stran. Černí Andělé kupily chybu za chybou a naše hráčky nedokázaly skórovat z vyložených šancí a tyto chyby potrestat. První branka utkání padla z naší strany až ve čtvrté minutě. Od této doby snaha o rychlou házenou s vysunutou obranou z obou stran začala vyznívat pro naše barvy. Přesto, že jsme měli velký střelecký odpad, který za první poločas značilo neskutečných šestnáct neproměněných šancí, kdy naše střelba připomínala spíše vybíjení hráčky Elišky ŘÁDOVÉ, která v týmu hostí zaskakovala za chybějící brankařky, odcházeli jsme v polovině dějství do šaten za velice příznivého stavu 17 : 4. Ve druhém poločase už byly naše hráčky nabádány hlavně k tomu, aby nepolevily v koncentraci a trpělivým výkonem především v obraně nepřipustily žádné komplikace. Jak už to bývá, druhý poločas už byl z obou stran poněkud vlažnější, naše střelba se o něco zlepšila, neměli jsme tolik neproměněných, ale v obrané fázi se objevovaly trhlinky, které mostecké hráčky trestaly a tím pádem nám nastřílely o pět branek více než v dějství prvním. Světelná tabule při závěrečném hvizdu rozhodčích do prostoru signalizovala dva body do tabulky pro naše mládí za vítězství 34 : 13.             

Dovolte mi pár slov závěrem: „Přesto, že několik našich hráček nebylo v tomto duelu ve své kůži, předváděl náš tým v celkovém hodnocení házenou, která určitě musela přihlížející bavit. Koncentrovaná obrana, rychlý přechod, mnoho vypracovaných šancí po kreativní spolupráci několika hráček vzbuzovalo potlesk přihlížejících bez ohledu na to, či to zrovna do branky padlo či nepadlo. Všechna čest soupeři, který praktikoval taktéž rychlou házenou, a nesnažil se vzhledem k vývoji skóre o nějaký pochoďák. Taková házená by nikoho nebavila a neprospěla k rozvoji žádné zúčastněné hráčky. I když se tento výsledek pro nás zdá velice lichotivý, věřte, že určitě zůstáváme nohama pevně na zemi a že je mnoho individuálních a herních činností, na kterých musíme pracovat tak, abychom se posouvali k větší jistotě a stabilitě výkonu jednotlivých hráček a tím i týmu. A že to není cesta jednoduchá, ale naopak těžká a trnitá je nám jasné, lehké cesty vedou jen k snadným cílům. A cíle Házené Kynžvart určitě nejsou snadné, jsou promyšlené, ambiciózní a reálné jen v tom případě, pokud v každodenní činnosti budeme všichni ochotni odvézt maximum. A jak se říká, k tomu nám dopomáhej bůh. Já už jen v samotném závěru, jak je mým zvykem, ještě jednou poděkuji našim hráčkám, a to především za přístup a nasazení a všem, kteří nám fandí, podporují nás a přišli nás podpořit i do hlediště. Děkuji realizačnímu týmu a tentokráte upřímně i dvojici arbitrů, kteří toto klání odřídili opravdu s přehledem a kvalitně. Děkuji“.

Sestava a počet vstřelených branek: Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Daniela KRÁLÍKOVÁ - 1, Natálie SOBOTÍKOVÁ - 3, Klára MATĚJOVICOVÁ – 7, Anna BÍLÁ – 5, Klára BLAHUTOVÁ – 1/1, Claudia RAMPOVÁ – 4, Daniela MORÁVKOVÁ -3, Kateřina VYSLOUŽILOVÁ - 8, Tereza JANDOVÁ, Sára HŘIVNOVÁ – 2/1.                                                                                                                

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Hana ŠPAČKOVÁ.  

Fotogalerie k nahlédnutí zde.

On-line průběh utkání k nahlédnutí zde.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže Házená Kynžvart