AKTUALITA: Sportovní hala Milana Prokeše spustila provoz ve velkém stylu!

03.12.2018 18:29

Významný den D nastal! Město Lázně Kynžvart má novou dominantu a chválu, kterou je multifunkční sportovní hala Milana Prokeše! V sobotu 1.12.2018 proběhlo slavnostní zahájení ve velkém stylu. Pro všechny účastníky byl připraven bohatý program a skvělé občerstvení. Přítomna byla řada významných hostů, kteří si nemohli tuto nezapomenutelnou událost nechat ujít. O celodenní program a hladký průběh celého dne se postarala parta dobrovolníků TJ Sokol Lázně Kynžvart, před kterými nezbývá nic jiného než smeknout!

Celodenní program byla zahájen v 8:00 turnajem miniházené v nejmladší kategorii přípravka. Bohužel nepříznivé počasí v podobě nebezpečné ledovky nedovolilo, aby do sportovní haly dojel plný počet přihlášených účastníků. Turnaj byl o to více odehrán v pohodové atmosféře a klidu, který je u nejmenších dětí víc než žádoucí. Domácí se zúčastnili hned se dvěmi družstvy a je nutno dodat, že všechny hráčky si to s chutí a radostí užily. Velký dík patří těm, kteří to nevzdali a turnaje se zúčastnili! Velmi si toho vážíme!

Ve 12 hodin proběhl v nedalekém Handball Sprothotelu slavnostní oběd za účasti zástupců TJ Sokol Lázně Kynžvart Daniely Radové a Jaroslava Prokeše, zástupce MŠMT Petry Vozobulové, starosty města Lázně Kynžvart Jindřicha Zívala, místostarosty města Chebu Jiřího Černého, zástupce Karlovarského kraje Ing. Jaroslava Bradáče, zástupce Mariánskolázeňska Ing. Jany Čížkové, zástupce Sportovní unie Chebska Miroslava Sabadina, zástupců Léčebných lázní L.Kynžvart Ing. Ladislava Bláhy a Dagmar Kaprálové, zástupců partnerů TJ pana Františka Morávka z VEOLIA a Ing. Petra Potůčka a Petry Petrákové, místní podnikatele. Samotného slavnostního aktu zahájení se ujal starosta města Lázně Kynžvart Jindřich Zíval, spolu se zástupci Karlovarského kraje  Ing. Jaroslavem Bradáčem a Daliborem Blažkem a přesně ve dvě hodiny pozvedla plná hala číše k slavnostnímu přípitku doprovázeného řadou přání.

Diváci připravili pro naše týmy následně skvělou atmosféru při jejich ligových utkání. Mladší dorostenky před stojícím aplaudujícím publikem zvítězily proti týmu HC Plzeň 22:18, tým táhla zéjména dvojice hráček Kristýna Königová a Tereta Michalcová! Příznivý výsledek nás tak posouvá na 4. místo dlouhodobé tabulky 2. ligy mladších dorostenek. Ženy bohužel vzápětí nestačily na své soupeřky ze Slavoje Tachov, kterým podlehly 14:29. I tak byla hala zaplněná a všechny naše hráčky zažívaly sladký pocit skutečně domácího prostředí! DÍKY VŠEM!!!

Sportovní program byl během dne doplňován velmi zajímavými kulturními vložkami. Své umění předvedli moderní gymnastky z GSK Mariánské Lázně pod vedením Olgy Vodičkové, taneční skupina Hobby Dance ze Sokolova pod vedením Miroslava Bahníka a mažoretky z tanečního studia STS Magic Star z Chebu pod vedením Jaroslavy Novotné.

Po shlédnutí rozsvicení stromečku na náměstí města Lázně Kynžvart byl v 19:00 hodin zahájen slavnostní raut jako poděkování pro naše partnery a sponzory, kdy bylo slyšet jen a jen chválu ze zážitků právě proběhlého dne. Slavnostní oběd i rautové občerstvení připravila střední Hotelová škola Mariánské Lázně, kterým tímto velmi děkujeme!

Bohatá fotogalerie je k shlédnutí zde. Večerní část rautu najdete zde.

Reportáž Západočeské kabelové televize ke stažení zde, reportáž TV Mariánské Lázně k shlédnutí zde.