AKTUALITA: Sportovní hala Milana Prokeše v Lázních Kynžvart plná sportujících prvňáčků

22.01.2020 14:25

V dnešním mrazivém ránu, kdy bylo vše pokryto bílou jinovatkou, zaparkovaly před naší Sportovní halou Milana Prokeše v Lázních Kynžvart dva velké autobusy, ze kterých se vyhrnulo kolem devadesáti dívek a chlapců z prvních tříd základních škol, které se pravidelně již čtvrtým rokem zúčastňují Lázeňské školní ligy v mini házené 4 + 1, kterou organizuje náš oddíl Házená Kynžvart za podpory Českého svazu házené v rámci projektu Házená do škol. Paní učitelky a další doprovod dětí ze ZŠ a MŠ Lázně Kynžvart, ZŠ Velká Hleďsebe, ZŠ Drmoul, ZŠ Mariánské Lázně Jih a ZŠ Úšovice rozdělili své svěřence do dvou i tří týmů, kdy každý bojoval ve své skupině na jednom z hřišť, které bylo připraveno na každé polovině haly. Že se nepočítají výsledky, je myslím všem jasné. Jde nám především o radost dětí z pohybu o seznámení s našim sportem, o to aby si děti zvykali na sportovní prostředí, a na lidi kteří se v tomto prostředí pohybují. Všichni víme, že v dnešní době, kdy jsou děti obklopeny pohodlím a blahobytem, je docela obtížné dostat jim sportování pod kůži. No, a právě toto naše snažení, kdy se mohou celé dopoledne pohybovat a užívat si zábavnou hru, prožívat radost z každé vstřelené branky, učit se spolupráci, toto vše by mohlo býti nápomocno k tomu něco změnit. Stejně jako v kolech předcházejících, tak i dnes s organizací pomohly hráčky našeho oddílu z kategorie žaček starších a mladších, které se ujaly role rozhodčích a pomocných trenérů pro jednotlivé týmy. Pohled na dnes hrající si prvňáky byl úžasný. Chvílemi to na ploše vypadalo jak v mraveništi. Po odehrání všech plánovaných klání byly všem dětem na krk pověšeny zlaté medaile a rozdány diplomy, které jim udělaly velkou radost. Já už jen v závěru poděkuji všem, kteří na zdárném průběhu dnešního dopoledne podíleli.

Děkujeme Vladimír Konig starší za pravidelný tisk velkého množství diplomů, na kterých si dáváme velmi záležet. Děkujeme městu Lázně Kynžvart, městu Mariánské Lázně, obcím Velká Hleďsebe, Dolní Žandov a Drmoul za finanční podporu, díky které si každý hráč z každého turnaje vždy odnese nezapomenutelnou odměnu, která jim jejich velký sportovní den bude navždy připomínat.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

                                                                                                                

Fotogalerie ke stažení zde.