AKTUALITA: Starší žákyně Házené Kynžvart se stávají obávaným soupeřem

04.02.2020 20:30

Stejně jako žačky mladší, tak i naše hráčky o kategorii výše, bojovaly o uplynulém víkendu na domácí palubovce o pohár na Pololetním turnaji 2020. V systému každý s každým se jim v minutáži 1 x 25 min. na zápas postavilo sedm soupeřů v tomto pořadí. RHC Central Bohemia Region, VŠ Plzeň, Slavoj Tachov, Háčko Veselí, FK Hvězda Cheb, DHC Slávia Praha „A“ a DHC Slávia Praha „B“.                                                                   

Dovolte mi malé shrnutí závěrem: „vysoká výhra nad výběrem středočeského kraje zahájila v pátek spanilou jízdu našich děvčat, která skončila až v sobotu večer v šestém utkání proti velice kvalitnímu týmu, který bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, co momentálně v ČR v této kategorii máme o čemž svědčí i to, že je to současný lídr tabulky Žákovské ligy. Toto utkání se bralo jako předčasné finále a atmosféra v hale Milana Prokeše tomu nasvědčovala. Zaplněné hlediště a pomyslné momentální fankluby obou týmů, vytvořily bouřlivou atmosféru, za kterou by se nemusely stydět ani některé interligové týmy. Našim hráčkám se podařil vstup do utkání, ale slávistická lajna somatotypů, kde je velká kvalita na každém postu, vývoj utkání otočila, a i když naše hráčky bojovaly a není jim co vyčítat, na vítězství to ještě nestačilo. Odměnu potleskem si po utkání zaslouženě užil vítěz i poražený. O tom, že žádný velký rozdíl mezi slávistickým áčkem a béčkem není, jsme se přesvědčili v posledním nedělním klání. V praktickém souboji o druhou příčku, bylo opět úspěšnější mládí z interligového klubu. Myslím, že naše děvčata si patřičně turnaj užila, poměrnou možnost se na hřišti vyřádit dostávala všechna, a nejen bronzová medaile, ale i slovní ocenění mnohých trenérů a lidí, kteří se kolem házené v této kategorii pohybují, oceňují jejich herní vývoj a prezentaci. A to je myslím to, co nás musí dále motivovat k systematické práci a nadále trpělivě a pokorně zlepšovat herní činnosti, ve kterých to ještě není to pravé ořechové, a kterých je stále dost. Všichni jsme si toho vědomi a s nohama pevně na zemi jedeme dál. Já osobně jsem hodně rád, i když žádný velký fanda těchto ocenění nejsem, že si pro trofej za nejlepší hráčku turnaje mohla dokráčet naše Anička BÍLÁ. Jsem rád, že si trenéři zase jednou všimli jiného herního postu než spojky, a to konkrétně v tomto případě levorukého křídla. A já všechny mohu ujistit, že Anna je poctivě pracující hráčka, které je na každém tréninku a pro házenou žije. Dále si všichni mohou být jisti, že to s ní nijak nezamává a s její vrozenou pokorou bude šlapat i nadále. Turnaj jsme zvládli, dá se říci, dobře nikdo se nezranil, což je velice důležité, vždyť už v pátek nás čeká dlouhá cesta do Olomouce na další kolo Žákovské ligy. Já už opět v samotném závěru musím poděkovat všem hráčkám, skvělému realizačnímu týmu včetně fotografky, která nebude chybět ani v Olomouci a všem, kteří zajistili hladký průběh turnaje a starali se o hostující týmy tak dobře, že se k nám všichni budou jistě rádi vracet.  Děkuji. Teď mě napadla ještě jedna malá zajímavost. V loňské sezóně jsem se tohoto turnaje účastnil ještě jako trenér Mostu. A jak jsem se právě v archivu ubezpečil, medailový zisk byl stejný. Jen stříbro braly starší a bronz mladší. Ale teď už se doopravdy loučím.

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Andrea BUCHTOVÁ a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Daniela KRÁLÍKOVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 8, Sára HŘIVNOVÁ – 19, Klára MATĚJOVICOVÁ – 14, Anna BÍLÁ – 15, Klára BLAHUTOVÁ – 18, Claudia RAMPOVÁ – 25, Daniela MORÁVKOVÁ, Lucie PLACKOVÁ – 4, Adéla PAVLÍKOVÁ – 5.                                                                                                                                

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Petra SOBOTÍKOVÁ.  

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

Fotogalerie k shlédnutí zde.