AKTUALITA: Starší žákyně pokračovaly v SOUTĚŽI PKSH v Chebu

11.11.2019 20:39

Protože se po omluvě na turnaj Plzeňské oblasti do Chebu nedostavil tým HC Plzeň, sehrály naše starší žákyně v sobotu 9. 11. 2019 ve sportovní hale v Chebu jenom dvě partie. Ve velice slušné minutáži 2 x 20 minut na zápas se nám jako první do cesty staví házenkářky z SVŠ Plzeň. Soupeř, se kterým jsme před týdnem utkali na turnaji v Praze v zápase, ve kterém jsme jasně dominovali. Bohužel toto už v Chebu neplatilo. Po prohraném prvním poločase o pět branek jsme ve druhém takzvaně honili koně za ocas, kdy se nám podařilo alespoň v posledních sekundách vyrovnat na konečných 20 : 20. Po jednozápasové pauze, naskakujeme na palubovku proti houževnatým hráčkám z Tachova. Vstup do utkání měl lepší soupeř a my padáme hned v úvodu o tři branky. A tak je to po celý zápas. Při závěrečném hvizdu rozhodčího na světelné tabuli svítí bohužel pro nás 20 : 24. 

Dovolte mi pár slov závěrem: „začnu asi tím, že i takové dny jsou. Někdy se to stává nevychází to, co dřív vycházelo normálně, pár hráček nenajde svou kůži, která značí především sebedůvěru k tomu ještě střelecká potence, která naše děvčata srážela ještě víc než jindy. Množství technických chyb, kdy soupeři odevzdáváme míče jak na zlatém podnose a trápení je na světě. Myslím tím, trápení v průběhu utkání. Jinak žádný důvod k trápení nevidím. Tyto utkání bereme jako přípravné. Zapracováváme do týmu dvě nové hráčky, učíme se vysunutou obranu, která je náročná nejen na pohyb, ale i na pochopení všech úloh v daných herních prostorech, a to bude ještě nějaký čas určitě trvat. Jsem rád, že naše děvčata jak vítězství, tak porážky berou s pokorou a nikdo se z ničeho nehroutí. Budeme pracovat dál jak nejlépe umíme a já pevně věřím, že chyby začnou ubývat. Za včerejší vystoupení děkuji všem našim svěřenkyním, kolegům z realizačního týmu a všem těm, kteří se na nás přijeli podívat a drželi palce z hlediště“.    

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu dne:

Andy BUCHTOVÁ – brankařka, Tereza JANDOVÁ, Adéla KUNEŠOVÁ, Daniela KRÁLÍKOVÁ – 2, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 1, Sára HŘIVNOVÁ – 7, Klára MATĚJOVICOVÁ – 12, Anna BÍLÁ – 8, Klára BLAHUTOVÁ – 6, Claudie RAMPOVÁ – 3, Daniela MORÁVKOVÁ, Lucie PLACKOVÁ – 1, Anna PAVLÍKOVÁ, Adéla PAVLÍKOVÁ.

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA.

                                                                                              Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

                                                                                                   TJ Sokol Lázně Kynžvart

Fotogalerie k shlédnutí zde.