AKTUALITA: Starší žákyně zahájily rok 2020 na kvalitně obsazeném turnaji v Jindřichově Hradci

09.01.2020 21:05

Po přesně čtrnáctidenní tréninkové přestávce, ve které bylo určitě více lenošení než aktivního pohybu, vyrazil tým starších žákyň Házené Kynžvart na velice kvalitně obsazený turnaj do Jindřichova Hradce. Do tohoto historického městečka u Vajgaru, přicestovalo v termínu 4.1. až 5. 1. 2020 kromě nás, dalších pět týmů, ve kterých je tradičně velice kvalitní práce s mládeží, což značilo úroveň, která byla pro každého účastníka velice přínosná. V minutáži 1 x 25 minut na zápas se naše mládí utkalo postupně s týmy Žírovnice, Slávie Praha, Mostu, Strakonic a Jindřichova Hradce. Dovolte mi pár slov k prvnímu vystoupení našich děvčat v této kategorii v roce 2020: „že to po takové době bez tréninku nebude žádná hitparáda se dalo očekávat, což nám první zápas s vítězem mezinárodního turnaje ve Švédském Lundu, který se děvčatům z Žírovnice před koncem roku podařilo vyhrát, jasně ukázal. V tomto utkání se naše děvčata opravdu ještě hledala, svůj standart odvedly maximálně čtyři hráčky, a to je pro úspěch týmu strašně málo. Přesto prohru o čtyři branky nelze hodnotit nijak tragicky. Ve druhém zápase s pražskou Slávií, která disponuje o hodně silnějším a vyrovnanějším kádrem, už se ukazujeme v lepším světle. Po celý zápas jsme se drželi na dostřel, ale bohužel ani tentokrát si cenný skalp nepřipisujeme a prohráváme o čtyři branky ve stejném skóre jako v prvním klání 12 : 16. V posledním sobotním utkání se nám do cesty staví Most. Tentokráte oproti našemu poslednímu utkání, které jsme s nimi sehráli v prosinci 2019 na Mikulášském turnaji, týmu pomohly brankařky a i když naše proměňování šancí nebylo ani tentokráte ideální, nepustily naše hráčky v průběhu utkání Mostecké do vedení a mírný náskok ze začátku si udržely až do konce a zvítězily o tři branky 12 : 9. V neděli dopoledne proti nám naskakují velice dobře rozjeté házenkářky ze Strakonic. Neproměňovaní vyložených šancí sráží naše děvčata do kolen, nenajde se jediná, která by chtěla pozvednout prapor bojovnosti a bohužel zde musím konstatovat, že toto utkání naše děvčata odevzdaly bez boje, což značilo prohru vyšším rozdílem o sedm branek. Abychom si trošičku napravili reputaci a mohli domů odjíždět s dobrým pocitem, nezbývá nic jiného než zabrat v posledním utkání proti už jasnému vítězi, a to domácím děvčatům. Toto se nám podařilo, sehráli jsme velice vyrovnané utkání, ve kterém jsme Jihočešky značně potrápili, prohra o jedinou branku není ostudou a domů jsme mohli opravdu odcestovat se vztyčenou hlavou. Já už jen v závěru poděkuji všem našim hráčkám, realizačnímu týmu, Petře SOBOTÍKOVÉ za pořízení fotografií, které už jsou na profesionální úrovni, všem, kteří nás přijeli podpořit a kteří při našem týmu stojí i když se zrovna nedaří. Vždyť na společné zážitky i mimo hřiště budeme určitě dlouho vzpomínat. Pozdrav a poděkování letí k pořadatelům za vstřícnost a suprovou organizaci. Ještě jednou děkuji všem.  

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Andrea BUCHTOVÁ  a Veronika ŠESTÁKOVÁ – brankařky, Tereza JANDOVÁ, Daniela KRÁLÍKOVÁ, Natálie SOBOTÍKOVÁ, Sára HŘIVNOVÁ – 7, Klára MATĚJOVICOVÁ –17, Anna BÍLÁ – 9, Klára BLAHUTOVÁ – 14, Claudia RAMPOVÁ – 9, Daniela MORÁVKOVÁ – 1, Lucie PLACKOVÁ – 1, Nikol ALAXINOVÁ.                                                                                           

Vedoucí týmu: Lenka VOHANKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistenti trenéra: Josef VOHANKA a Petr SOBOTÍK. Týmový fotograf: Petra SOBOTÍKOVÁ.

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

Fotogalerie k shlédnutí zde.