AKTUALITA: Úspěšný víkend kynžvartské házené zahájily starší žákyně v sobotu na Moravě

12.02.2020 13:38

Již v pátečním odpoledni vyrazil oddílovým autobusem tým starších žaček Házené Kynžvart do metropole úrodné Hané, do šestého největšího města v ČR Olomouce. Ovšem ne na výlet, či nákupem syrečků, ale za náročným třetím kolem celorepublikové soutěže pod názvem Žákovská liga, které probíhalo v sobotu 8.2.20 ve sportovní hale interligového oddílu Zory Olomouc, který v loňském roce oslavil 100 let své existence. Zde se našemu mládí do cesty postavily tyto týmy v pořadí: TJ Slavoj Tachov, DHK Zora Olomouc, DHC Plzeň a 1. SC Bohumín. 

Dovolte mi malý komentář k průběhu turnaje a k naší hře: „že bude tento den pro naše hráčky hodně náročný, značila nejen kvalita soupeřů, ale i rozlosování, dle kterého jsme mezi jednotlivými kláními měli vždy jen jednozápasovou pauzu, což značilo nějakých 35 minut na doplnění energie a tekutin, a jít se znovu rozcvičovat a připravovat na další zápas v minutáži 2 x 18. Jak už napovídá nadpis článku, naše hráčky zvládly celý den na jedničku s hvězdičkou. V prvním zápase si poradily s tradičním rivalem z Tachova výhrou 23 : 16. Ve druhém zvládly porazit, byť o jedinou branku 15 : 14 po vyrovnaném poločase    9 : 9, velice kvalitní tým domácí Zory Olomouc. Byla to především taktická bitva hlavně v obraně, kdy jsme museli pohlídat jejich velice výbornou spolupráci spojky s pivotem, kde měli krom rychlosti celého týmu asi největší kvalitu. Další bitva s druhým naším tradičním rivalem DHC Plzeň, také vyzněla v náš prospěch, zde už hrály velkou roly morálně volní vlastnosti, a především rychlý návrat do obrany nám zaručil úspěch výsledkem 16 : 11. Zbývalo udělat ten nejdůležitější poslední krok proti nepředvídatelnému Bohumínu. Ale to už naše děvčata nenechala nikoho na pochybách a jednoznačně potvrdila roli favorita vítězstvím 26 : 14 a mohla se radovat z plného bodového zisku, který pro mě značí, že měsíc budu mírně vousatý a musím začít šetřit na návštěvu cukrárny s celým týmem. Ale věřte, že jsem tuto sázku prohrál rád. Dále jsem rád, že se do střelecké listiny zapsaly všechny naše hráčky i mlaďoučká Janička PUŽOVÁ ročník 2008, která s námi byla na sbírání zkušeností. Jsem rád, že se nám zvyšuje jistota v bráně, kdy Andy držela velice dobrou úspěšnost a bez možnosti vystřídání byla oporou týmu v celém průběhu turnaje. Jsem rád, že hráčky vnímají naše rady a pokyny, že každá z nich se snaží napravovat a bojovat se svými neduhy ať se to týká herních činností, nebo jen problémů v hlavičkách. Za celou sobotu patří všem hráčkám velká poklona a poděkování. Ale dovolte mi vyzdvihnout ještě jednu podstatnou věc. A to je práce realizačního týmu, který zajišťuje hráčkám takový komfort, za který by se nemusely stydět ani v šatnách některých interligových týmů. Jsem přesvědčen o tom, že i tohle přispívá nemalou měrou k úspěšnosti týmu a byl bych rád, aby i toto hráčky vnímaly a nebraly to jako samozřejmost. Je to velká obětavost všech lidí, kteří se jim věnují. V neposlední řadě děkuji i dvěma fandům, kteří nás i v Olomouci z hlediště podporovali. Sobotní vystoupení v Žákovské lize se našim starším žačkám opravdu povedlo a nastartovalo úspěšný víkend Házené Kynžvart, ve kterém v neděli na domácí palubovce pokračovaly starší dorostenky výhrou nad 1.SC Bohumín a zakončily ho prvoligové ženy výhrou nad Sokolkami z Kobylis II. Ale o tom, se bude určitě psát jinde. Ještě jednou děkuji všem. 

Sestava a počet vstřelených branek v průběhu turnaje: Andrea BUCHTOVÁ – brankařka, Jana PUŽOVÁ – 1, Daniela KRÁLÍKOVÁ - 3, Natálie SOBOTÍKOVÁ – 2, Sára HŘIVNOVÁ – 12, Klára MATĚJOVICOVÁ – 25, Anna BÍLÁ – 6, Klára BLAHUTOVÁ – 14, Claudia RAMPOVÁ – 12, Daniela MORÁVKOVÁ - 1, Lucie PLACKOVÁ – 1, Adéla PAVLÍKOVÁ – 3.                                                                                                                                

Vedoucí týmu: Lenka VOHÁNKOVÁ. Trenér: Jiří MARŠÍK. Asistent trenéra: Petr SOBOTÍK a Josef VOHANKA. Týmový fotograf: Petra SOBOTÍKOVÁ.  

Jiří MARŠÍK – trenér mládeže

Fotogalerie k nahlédnutí zde.