AKTUALITA: XLI. Kynžvartský pohár - II. Memoriál Milana Prokeše je již minulostí

15.06.2016 14:31

Kynžvartský pohár - Memoriál Milana Prokeše začal psát svou další desítku, tentokrát již pátou v řadě, což představuje číslo skutečně jedinečné!

Na XLI. ročníku turnaje, který proběhl ve dnech 3. - 5.6.2016 se představilo 28 týmů z celé České republiky, které hrály ve třech věkových mládežnických kategoriích. Na dvou venkovních hřištích bylo odehráno 127 utkání bez jediného přerušení a omezení, přestože počasí účastníkům tentokrát příliš nepřálo a zejména v pátek ukazovalo svou dvojí tvář. Celkem na turnaji bylo vstřeleno 1985 gólů a mimo jiné byla udělena jedna jediná přímá červená karta. Celý turnaj na hřištích řídilo deset zkušených rozhodčích, kteří byli doplněni o tři začátečníky a čtyři úplné nováčky, kteří ochotně nasávali zkušenosti těch "služebně starších". Zejména díky jejich skvělým výkonům proběhl celý turnaj bez jediného problému a protestu. Nově vydaná Výzva fair-play ČSH byla na turnaji dodržena do poslední herní minuty. Klobouk dolů!

Na organizaci turnaje se podílelo více jak 50 dobrovolníků, kteří po celé tři respektive čtyři dny pracovali bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Účastníci si tradičně pochutnávali na výborné stravě z kuchyně místní školní jídelny, všichni se ale také rádi vraceli k  našim občerstvovacím stánkům, kde kromě dobrot panovala skvělá nálada tradičního osazenstva. Z letošního ročníku snad neodjel nikdo bez krásného turnajového suvenýru, který mu bude pobyt u nás ještě dlouho připomínat. Svou mravenčí práci odvedli také na jedničku všichni starající se o evidování výsledků jednotlivých zápasů, zdravotníci a spousta dalších! Za to jim všem jistě patří velký dík!

Házenkářské semínko kdysi na západě Čech zasel pan Milan Prokeš, který musí být na své následovníky jistě po právu hrdý a s úsměvem sobě vlastním  vše sleduje, i když už nemůže být mezi námi. Věhlas, který si turnaj získal za jeho působení žije dál, a to nejen díky bohatému doprovodnému programu, ale také pohodové atmosféře, která celý turnaj tradičně provází. Veškeré doprovodné akce jsou přístupné také široké veřejnosti, která je vždy srdečně vítána již jen proto, aby hráčkám byla vytvořena ta správná sportovní kulisa. Pořádající oddíl házené TJ Sokol Lázně Kynžvart se snaží, aby turnaj byl pro všechny účastníky skutečně za odměnu, tak jak jej většina následně nazývá. Díky štědrosti našich sponzorů je možné udržovat laťku již několik let skutečně vysoko a každý rok je turnaj ověnčen jinou pěveckou osobností, kterou byl letos zpěvák Sebastian.

Že turnaj nezapadá mezi standardní řadu ostatních, dokazuje účast několika významných nejen házenkářský osobností. V letošním roce k nám zavítal radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Karlovarského kraje Ing. Edmund Janisch. Čestnými hosty se staly reprezentantky ČR a současné hráčky nejvyšší domácí ženské soutěže - Hana Kutlvašerová (DHC Slavia Praha), Markéta Jeřábková a Michaela Borovská (DHK Baník Most). V závěru turnaje přijel osobně také prezident Českého svazu házené Radek Bendl, který potěšil organizátory několika cennými dary, jež z velké části putovaly jako speciální ceny účastníkům turnaje. Všem velmi děkujeme, vážíme si jejich účasti, která přispívá k významnosti celé akce a věříme, že se sejdeme opět za rok.

A jaké výsledky přinesl letošní ročník? Medailové pozice v kategorii minižákyň obsadila družstva DHK Baník Most, Sokol Písek a HBC Strakonice 1921, v pořadí od prvního do třetí místa. V mladších žákyních kralovala SHK Velká nad Veličkou, následovaná Sokolem Písek "A" a HBC Strakonice 1921. Kategorii starších žákyň ovládl DHK Slavoj Žirovnice, který si pro letošní rok odvezl také Putovní pohár turnaje. Na druhé příčce skončilo družstvo HK Hodonín, v jejichž řadách se našel nejukřičenější trenér turnaje - Antonín Střelec a bronzové medaile si odvezla děvčata z TJ Sokol Praha Vršovice. V každé kategorii byly předány také individuální ceny pro nejlepší hráčku, brankářku a střelkyni a zároveň pichlavá odměna pro nejtrestanější hráčku.

Díky všem za vytvoření krásné atmosféry, na kterou děti jistě nezapomenou a těšíme se na XLII. ročník Kynžvartského poháru - III. Memoriál Milana Prokeše!